V Dolnom Dubovom si zvolili za starostu Petra Bobeka
AKTUALITY - Región | 8.3.2015, 09.01, prispievatelia
Starostu si volili aj v iných obciach na Slovensku.
Ilustračné foto: jkr
Za nového starostu obce Dolné Dubové v okrese Trnava si obyvatelia zvolili 29 – ročného stavbyvedúceho Petra Bobeka, ktorý kandidoval ako nezávislý.
Ľudia si v sobotných doplňujúcich voľbách vyberali z piatich uchádzačov o kreslo starostu. V riadnom termíne komunálnych volieb, v novembri minulého roku, na miesto starostu nekandidoval nikto.
Starostu si zvolili aj v Hubiciach v okrese Dunajská Streda, stal sa ním Jozef Hanic (nezávislý).
V novembri dvaja najúspešnejší kandidáti Jozef Hanic a Mária Horváthová získali rovnaký počet hlasov, v sobotu pri 73 – percentnej voličskej účasti Horváthová zaostala za víťazom o 29 hlasov. O hlasy voličov sa tu uchádzali štyria kandidáti.
Volebné miestnosti boli v sobotu otvorené aj v Hornom Bare (okres Dunajská Streda), Smolinskom (okres Senica) a v Naháči (okres Trnava), kde si volili chýbajúcich poslancov.
SITA