Trnavské rybníky
reklama

Mikovič sa teší na derby so Slovanom, gól proti Dukle oslávil s masérmi Spartaka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.3.2015, 09.12, Ján Král

Jediný gól Spartaka v stretnutí na pôde Banskej Bystrice strelil Martin Mikovič. Jeho výstavná rana spoza šestnástky skončila v Borošovej sieti a podčiarkla konečný výsledok 1:1.

Mikovič sa teší na derby so Slovanom, gól proti Dukle oslávil s masérmi Spartaka

Martin Mikovič počas jesenného derby v Trnave, ktoré Spartak vyhral 4:0. Foto: Juraj Cisár

reklama


Trnavský útočník však po zápase netajil sklamanie. „Jednoznačne sme tu mali vyhrať. Postavenie v tabuľke i kvalita kádra k tomu jasne velí. Lenže, taký je futbal. Prvý polčas sme prespali. Po zmene strán sme dobýjali bránu súpera, ten čakal na brejky, našťastie, žiaden z nich nedotiahli. Búšili sme do zhustenej obrany, ďalší gól sa nepodarilo pridať,“ opísal v skratke duel pod Urpínom.


Išlo o Mikovičov siedmy ligový zásah v aktuálnej sezóne, čím sa vyrovnal doposiaľ najlepšiemu strelcovi tímu Jánovi Vlaskovi. „Z gólu mám radosť, ale z výsledku určite nie,“ prehodil.


Každopádne, presný zásah si na ihrisku užil. Osláviť ho utekal aj za masérmi Spartaka Máriom Prelovským a Patrikom Gogolákom.

Šupa / Kubota
reklama


„Mário s Patrikom sa mi v týždni dosť venovali, aspoň takto som im chcel vrátiť ich ochotu. Mal som boľavý chrbát, vyskúšali na mne všetky procedúry a pomohlo to,“ vysvetlil Mikovič.


Ihrisko vyzeralo opticky dobre, Banskobystričania pri jeho príprave odviedli solídnu prácu. Napriek tomu dalo aktérom zabrať. „Nohy sa na podmočenom povrchu pošmykovali, do toho to zapieskovanie. Ale rovnaké podmienky mali aj súperi,“ nevyhováral sa Mikovič.


Andelov teraz čakajú dva anglické týždne, okrem víkendov ich čakajú aj súboje v strede týždňa. Za šestnásť dní odohrajú päť súťažných stretnutí. Program nahustil nielen slovenský pohár ale aj dohrávka 14. kola Fortuna ligy na bratislavskom Slovane.


Proti belasým sa andeli postavia už tento utorok 10. marca o 17.30. Duel vysiela v priamom prenose TV Digisport na svojom prvom kanáli.


„Veľmi sa teším na tento zápas, tak asi ako každý hráč z Trnavy i Slovana. Ide o sviatok futbalu, verím, že diváci si prídu na svoje. Urobíme všetko, aby sme vyhrali,“ dodal Mikovič.


Stretnutie bolo už dvakrát odložené. Vstupenky do sektora hostí si musia priaznivci Spartaka vymeniť za nové, ktoré sú k dispozícii v oficiálnom fanshope na Dolnopotočnej ulici v Trnave. Pred zápasom ich bude v pokladni na bratislavských Pasienkoch distribuovať koordinátor pre styk s fanúšikmi Spartaka Branislav Fišera.


Organizovaný výjazd fanklub neorganizuje, pre motorizovaných priaznivcov červeno-čiernych je vyhradené parkovisko za sektorom hostí (vjazd z Trnavskej cesty od Kauflandu).

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2025. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda TANEX
reklama