Trnavské rybníky
reklama

Všetky cesty bude mať na krku Mesto

AKTUALITY - Trnava | 28.4.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

TRNAVA – Práce na výstavbe tretej etapy severného obchvatu sa musia ukončiť do marca budúceho roka. Stavbári napredujú podľa plánu, Mesto sa pripravuje na reorganizáciu cestnej siete na jeho území.

Všetky cesty bude mať na krku Mesto

Druhú etapu odovzdajú stavbári investorovi 18. mája. Na tretej, ktorá zahŕňa až päť mostov, sa už intenzívne pracuje. Foto: autor

Cukrovar
reklama

 

Podľa slov Jána Kánika, vedúceho úseku inžinierskeho urbanizmu a územno-technických informácií Mestského úradu v Trnave, kolaudáciou a odovzdaním obchvatu do užívania prejdú všetky komunikácie I., II. a III. triedy, ktoré prechádzajú mestom, do majetku a správy Mesta. „Z pohľadu vodičov nepríde k nejakým zmenám, ak neberieme do úvahy, že už pri tranzite nebudú musieť prechádzať mestom. Z pohľadu zmeny vlastníctva týchto komunikácií to bude mať dopad na rozpočet Mesta, pretože opravy a údržbu už bude musieť financovať samospráva,“ spresnil Ján Kánik.
Po ukončení severného obchvatu by malo prísť k budovaniu južného, ktorý je v štádiu projektovej prípravy. „Bolo naň vydané územné rozhodnutie, ktoré je už právoplatné , momentálne sa pripravuje dokumentácia pre stavebné povolenie. Ale pretože sa Mestu podarilo s investorom vyrokovať mimoúrovňové križovanie južného obchvatu, bude sa musieť dokumentácia upraviť. K dispozícii bude ešte tento rok, termín výstavby ale závisí od Slovenskej správy ciest,“ uviedol Ján Kánik a dodal, že pôvodne plánované križovatky južného obchvatu so Zelenečskou cestou a Bratislavskou cestou pri Strojárenskej ulici mimoúrovňovým riešením významne zlepšia plynulosť dopravy. Mestu však ostáva úloha vybudovať okružnú križovatku Bratislavskej cesty so Strojárenskou ulicou. Spoločnou snahou zo strany samosprávy a firiem v lokalite je združiť finančné prostriedky na jej realizáciu.
Podstatná zmena nastane výstavbou južného obchvatu a jeho napojením na rýchlostnú komunikáciu R 1 na konci Nitrianskej cesty pre obyvateľov Modranky. „Tým, že sa dobuduje súčasná mimoúrovňová križovatka, zruší sa provizórne pripojenie do tejto mestskej časti na Seredskú ulicu. Náhradou bude nové samostatné pripojenie z Bulharskej ulice na Jabloňovú, čo je už zahrnuté vo finančných prostriedkoch južného obchvatu,“ dodal Ján Kánik.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama