Trnavské rybníky
reklama

Ulica plná nešťastia

AKTUALITY - Región | 28.12.2010, 00.00, Rastislav Piovarči

VRBOVÉ – Niekoľko tragédií, ktoré sa odohrali krátko po sebe na hlavnej ceste, si Vrbovčania nevedia vysvetliť. Minulý pondelok tu zomrel smetiar, niekoľko týždňov predtým takmer o život prišla dôchodkyňa. Zachytilo ju auto na prechode pre chodcov.

Ulica plná nešťastia

Pri poslednej nehode zahynul smetiar. Foto: Tomáš Rajnic, HaZZ

Cukrovar Trnava
reklama

 

Krátko nato počas októbrového jarmoku len niekoľko metrov od krčmy skončil pod kolesami podnapitý Vrbovčan. Predtým zas prišlo ku kolízii smetiarskeho auta so ženou na bicykli. Vyviazla so šokom. „Videli sme, ako ju to auto zachytilo a spadla na zem. Našťastie nie pod kolesá. Bola vystrašená, ale nič sa jej nestalo,“ spomína na udalosť Vrbovčan. K nehode tak nevolali ani políciu ani záchranku. Horšie už na tom bola sedemdesiatročná dôchodkyňa. Tú ešte v septembri nadránom, keď šla do kostola, zachytilo auto priamo na priechode pre chodcov. Žena sa údajne rozbehla na druhú stranu, bez toho, aby si všimla prichádzajúce auto. Vodička zrážke zabrániť nedokázala. „Žena skončila s vážnymi zraneniami v nemocnici,“ informoval hovorca Krajskej polície v Trnave Ľuboš Homola.
Tragédia na tej istej ceste sa odohrala minulý pondelok ráno. Dvaja muži nakladali do smetiarskeho auta odpadkový kôš, keď do nich v tom momente vpálila dvadsaťtriročná vodička. Päťdesiatšesťročný pracovník po náraze zomrel na mieste. Spod auta ho museli vystrihovať hasiči. Druhý, tridsaťšesťročný muž skončil s vážnymi poraneniami v trnavskej nemocnici. Údajne mu hrozila amputácia oboch nôh, lekárom sa však podarilo obe končatiny zachrániť. „Na mieste sme nevideli žiadne brzdné stopy,“ povedala žena, ktorá v čase nehody prechádzala okolo.
Nehodu už začal vyšetrovať aj Inšpektorát práce v Trnave. Muži, ktorí boli zamestnancami mestského úradu, údajne na sebe nemali reflexné vesty. Ak by inšpektorát zistil porušenie pracovných predpisov zo strany zamestnávateľa, hrozí radnici pokuta až do výšky sto tisíc eur.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama