Trnavské rybníky
reklama

Exprimátor Bošnák nemal dokumenty

AKTUALITY - Trnava | 5.5.2011, 09.54, Darina Kvetanová

TRNAVA – Exprimátor Trnavy Štefan Bošnák stručne reagoval na otázky Trnavského hlasu ohľadom nepodpísania zmluvy so švajčiarskym investorom. Rekonštrukcii futbalového štadióna v Trnave podľa jeho vyjadrení dala zbohom hospodárska kríza.

Exprimátor Bošnák nemal dokumenty

Tento projekt rekonštrukcie je definitívne pochovaný. Foto: projekt investora

Cukrovar
reklama

Na otázku, prečo sa rozhodol zmluvu predloženú Švajčiarmi nepodpísať, Bošnák uviedol, že investor radnici nepredložil podklady, ktoré od neho požadovala. „Mnohé veci z jeho strany neboli dotiahnuté,“ povedal exprimátor. K otázke, či bol v projekte konkrétny problém, sa telefonicky vyjadrovať nechcel. Na internete priaznivci Spartaka polemizovali o tom, či vedenie Mesta vedelo o neúspešnosti projektu už pred voľbami. Súčasný primátor Butko sa totiž vyjadril, že jeho predchodca zmluvu nepodpísal približne pred rokom. „Následne sa nám už investor neozval,“ uviedol v rozhovore minulý týždeň Vladimír Butko. Dohady, že radnica vedela o tom, ako švajčiarsky projekt dopadne, ešte pred voľbami, Štefan Bošnák odmietol. V ktorom období mu investor na podpis zmluvu predložil, ale povedať nevedel. „Momentálne som na akcii, venovať sa vám budem najskôr o dva dni,“ uzavrel rozhovor.
Švajčiarsky investor mal začiatkom júna začať s výstavbou krytého štadióna pre 18-tisíc divákov. Jeho súčasťou malo byť 600 podzemným parkovacích miest, byty a obchody. Pri mestskom amfiteátri chcel postaviť hotel, administratívne budovy, byty a ďalšie parkovacie miesta. Podobný objekt mal podľa jeho zámeru vzniknúť i pri Bille na Spartakovskej ulici. Do celého projektu chcel investovať 150 miliónov eur, pričom Mesto Trnava mu na 60 rokov malo prenajať pozemky pod štadiónom za symbolickú cenu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama