Slávny AS Rím zavíta na futbalový turnaj do Piešťan
ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 7.6.2015, 13.04, prispievatelia
Koncom júna budú Piešťany hostiť medzinárodný futbalový turnaj PFK Junior CUP s 24 účastníkmi, kde hlavným ťahákom bude klub AS Rím.
Ilustračné foto: jkr
reklama
Okrem toho sa na štyroch ihriskách predstavia aj zástupcovia klubov z Čiech, Rakúska, Maďarska, Chorvátska, Poľska a samozrejme domáce slovenské družstvá. Celkovo organizátori očakávajú na turnaji žiakov U11, teda ročník 2004 a mladších, takmer 400 hráčov.
Turnaj sa bude hrať 26. a 27. júna v dvoch skupinách po dvanásť družstiev. Ráno sa začína už o 8:00 hod.
V prvý deň sú naplánované súboje v skupinách systémom každý s každým, ktoré sa budú dohrávať aj v sobotu dopoludnia. Podľa výsledkov v skupine bude nasledovať finálová časť.
Okrem už spomínaného talianskeho mužstva AS Rím, sa môžu fanúšikovia mládežníckeho futbalu tešiť aj na dievčenské družstvo AC Sparta Praha, ktoré si príde zmerať sily s chlapčenskými tímami.
Zaujímavé bude určite aj vystúpenie klubu Galaktik Košice, ktorý je oficiálnym partnerom Juventus Soccer Schools Turín.
Chorvátsko bude na turnaji reprezentovať klub zo Zadaru, Maďarsko z Debrecínu, Rakúsko FV Austria XIII Viedeň a Poľsko Cracovia Krakow a LKS Nadwiślan Góra.
Zo slovenských mužstiev sa predstavia napríklad Slovan Bratislava, Spartak Trnava, Dukla Banská Bystrica, MFK Ružomberok, FC Nitra a ďalšie, medzi ktorými samozrejme nebude chýbať domáci PFK Piešťany.
Pre návštevníkov turnaja bude pripravených v areáli štadióna viacero zábavných atrakcií a sprievodný program. Vstupné na zápasy je dobrovoľné.
Organizátorom turnaja je klub PFK Piešťany v spolupráci s RM group–travels & events designer a Bells, pod záštitou Slovenského futbalového zväzu a Mesta Piešťany. Generálnym partnerom turnaja je Šupa technika.
tlačová správa organizátorov