Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Úlet riadne pokrstený šošovicou

RELAX - Reportáže | 5.5.2011, 00.00, prispievatelia

Country skupina Neznámi je zase o niečo známejšia. V sobotu 16. apríla uviedla do života svoje v poradí už tretie CD. Netradične – šošovicou ho pokrstil spevák Bystrík Červený.

Úlet riadne pokrstený šošovicou

Verní fanúšikovia prichádzajú na každé vystúpenie. Foto: Michal Hlavatovič

reklama

 

Do novootvoreného trnavského Motorpubu nalepeného na chátrajúcom cukrovare, hneď vedľa dlhé roky nevyzametanej cesty, na ktorej už pomaly, ale isto začína rásť cukrovka, prišli svojich obľúbencov podporiť asi dve stovky fanúšikov. Na to, že si hovoria Neznámi, je to dosť. „Sami sme prekvapení z takej hojnej účasti,“ tešil sa spevák a gitarista skupiny Jaro Šimo.

 

Netradičný krst, pri ktorom sypali strukovinu. Foto: Michal Hlavatovič

reklama

 

Pri country sa dá aj sedieť. Netreba hneď hopsať. Foto: Michal Hlavatovič


Kapelu založil pred dvanástimi rokmi. „Za ten čas sa udiali neuveriteľné zmeny. Z pôvodnej zostavy som zostal iba ja. Konečne sme sa našli a v takomto zložení nám to vyhovuje.“
Na treťom CD je len päť skladieb a šiesta ako bonus. Možno keď budú známejší, budú mať na nosičoch aj viac skladieb. S bonusovou pesničkou sa spája aj vtipná historka. „Chalanom sa pokazilo auto a my sme mali čas v štúdiu, tak sme prespievali pesničku Počkajte, Myjavani. Poznali sme ju všetci a hrávali sme ju aj predtým na akciách. Je to taký úlet. Na základe nej sme krstili šošovicou,“ spomína líder kapely.
Známa odrhovačka sa tak stala hitom kapely. Napriek tomu, že country už nie je ktovieako v móde, stále sa nájde dosť jeho priaznivcov.

 

Na svoje si prišli skoro všetky generácie. Foto: Michal Hlavatovič

 

Bystrík a Neznámi roztancovali celý podnik. Foto: Michal Hlavatovič


Ich posledný nosič však nepôsobí tak, že chce znásobovať počet fanúšikov tohto hudobného štýlu. Miestami mám pocit, že je to naopak. Všetko je vec vkusu, ale aj na trnavskej rovine by sa už konečne niekto mohol pokúsiť v tomto smere urobiť niečo viac. Pred mnohými rokmi sa takýto husársky kúsok podaril Allanovi Mikušekovi. Ani jemu to však dlho nevydržalo. Možno by to chcelo chytľavejšie texty a osobitejšie melódie.

 

Srdcová záležitosť. Cítiť sa ako kovboj v Trnave. Foto: Michal Hlavatovič

FRIDO VAJS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama