Trnavské rybníky
reklama

Mnohomužstvo! S chalanmi z kapely sú ako manželia

RELAX - Rozhovory | 8.5.2011, 00.00, Katarína Rosinová

Pre dlhé vlasy a silný hlas ju prirovnávali k speváčkam Alanis Morisette či Avril Lavigne. No Zuzana Smatanová (26) je viac popovou, ako rockovou kráľovnou. Na scéne je od roku 2003, keď vyhrala súťaž Coca-Cola Popstar. Odvtedy zbiera jednu cenu za druhou.

Mnohomužstvo! S chalanmi z kapely sú ako manželia

„Nerobím stojky, preto mi popularita nestúpla do hlavy,“ tvrdí speváčka Zuzana Smatanová. FOTO: Michal Hlavatovič

reklama

 

Minulý rok bol pre ňu zvlášť úspešný – okrem šiesteho zlatého získala aj absolútneho slávika. Napriek tomu sa drží stále pri zemi. Ako to robí? Aj to sme sa jej spýtali pred jej nedávnym vystúpením v Trnave v rámci benefičného koncertu.


Chodievaš sem do Trnavy často?
- Ale áno, okrem koncertov aj za kamarátmi. Za Bystríkom a chalanmi z jeho kapely a donedávna aj za Peťom Cmorikom, no ten už sa presťahoval do Bratislavy.
Čo máš nové?
- Pracujem na svojom piatom albume, ktorý by mal vyjsť na jeseň. Som v takom tvorivom období, skladám pesničky a popritom koncertujem.
V čom bude iný, ako tie predošlé?
- Nový album bude iný vďaka dobe, ktorá prišla a ktorá poznačila a ovplyvnila viacerých muzikantov. Na scénu a do rádií sa vracia disko, čím ale nechcem povedať, že teraz presedlám na tento štýl. Skôr si myslím, že v istom bode to ovplyvní zvuk, ktorý na albume bude. Beriem to ako krok vpred, pretože bude vďaka tomu oveľa viac hravý. Druhá vec je, že som zase od ostatného albumu Gemini staršia o dva roky. Veľa sa stalo aj v mojom živote, a to sa rovnako odrazí v textoch. Názov zatiaľ nemám, k tomu dôjde asi až po napísaní posledného textu, ale každopádne sa na album veľmi teším!
Keby to bolo len na tebe, a nie na tom, čo ľudia počúvajú, nechcela by si vo svojej hudbe trochu pritvrdiť?
- Nie. Ja som pesničkárka. Mám rada rockovú hudbu a dá sa povedať, že k nej na svojich albumoch privoniam. Občas mám rada túto polohu, ale prišla som do štádia, kedy som si naozaj uvedomila, kto som, čo ma baví a čím sa najlepšie vyjadrím. A to sú popové pesničky.
Vraj veľa pracuješ a nedopraješ si ani dovolenku. Je to pravda?
- Je to tak. Na dovolenke som nebola už šesť rokov, ale, pravdupovediac, ani mi veľmi nechýba. Nastavila som sa na pracovný režim, som workoholik, priznávam. Koniec roka vždy venujem oddychu, naberaniu nových síl a bilancovaniu. Aj tento rok bude pracovný a na dovolenku sa nechystám, ale ak sa mi podarí aspoň trojdňová chatovačka v horách, budem určite rada.
Čím by si bola, keby si sa nevenovala hudbe?
- Po strednej škole by som asi pokračovala na vysokej. Mala som podané prihlášky na viacero škôl, na filozofickú fakultu, pedagogickú fakultu a tiež na Vysokú školu výtvarných umení. Ak by som k tomu mohla pridať ešte jednu, tak by to boli určite prírodné vedy – biochémia. Niečím z toho by som bola určite. :-)
V kapele máš samých chlapov. Ako sa medzi nimi cítiš?
- Veľmi dobre. Sme spolu už osem rokov a myslím si, že vzťahy medzi nami sa dosť výrazne vykryštalizovali. Dá sa povedať, že ich poznám ako svoju dlaň a oni mňa tiež. Prešli sme si všetkými možnými situáciami a životnými etapami, asi ako manželia, a stále stojíme pri sebe. Nie sme spolu len preto, že spolu hráme, ale hlavne preto, že sme priatelia, ktorí si vedia kedykoľvek pomôcť. To si na nich veľmi vážim.
K tvojej zbierke slávikov pribudli minulý rok ďalšie dva. Majú čestné miesto u teba doma? Utieraš z nich prach pravidelne?
- Slávikov mám doma na poličke a prach z nich sfúknem iba občas, keď sa vrátim domov. Inak veľkú údržbu nepotrebujú. :-)
Máš okrem nich doma aj nejaké iné zvieratko?
- Mám psa Nera, kocúra menom Charlie a myš z obalu albumu Gemini, ktorá sa volá Stuart. Psa som minule našla spať s kocúrom vedľa seba na jednej deke. O myši ani netušia, pretože sa k nej nemajú ako dostať.
Ako to robíš, že ti sláva nestúpla do hlavy?
- Nerobím stojky! K popularite alebo ak chceš k sláve sa treba postaviť s nadhľadom a so štipkou ľahostajnosti. Človek by nemal byť vo vnútri taký ohybný, ako keď zafúka vietor do klasov. Musí si strážiť svoje hodnoty, pokoru a vážiť si ľudí, ktorí mu vytvárajú prostredie, v ktorom žije. To všetko, čo popularita prináša, sa dá potom ustáť oveľa ľahšie.
Teraz trochu odbočím. Máš nejaký recept na štíhlu postavu a pekné dlhé vlasy?
- Zmiešate gény s hektickým životom. Každý večer posilňujte s činkami a pravidelne plávajte. Doprajte si všetko, čo vám chutí, a pite veľa vody. Vyhľadajte dobrého kaderníka, ktorý sa vám bude pravidelne starať o vlasy, a mali by ste byť spokojní. To je môj recept.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama