Mladým trnavským plavcom sa na letných majstrovstvách Slovenska darilo

ŠPORT - Plávanie | 18.6.2015, 08.30, prispievatelia

Plavci STU Trnava získali na podujatí celkovo desať medailí.

Trnavská výprava v Spišskej Novej Vsi. Foto: Rastislav Hlavatý

V plaveckom bazéne v Spišskej Novej Vsi sa uskutočnili v prvý júnový víkend najdôležitejšie plavecké preteky pre vekovú kategóriu deväť až desať ročných plavcov, na ktorých štartovalo 221 plavcov zo 43 klubov z celého Slovenska.

Za STU Trnava štartovalo 17 plavcov.

V silnej konkurencii sa trnavským plavcom opäť darilo.

Traja plavci sa po veľkých zlepšeniach osobných rekordov prebojovali na stupne víťazov. Najúspešnejšou Trnavčankou bola jednoznačne Júlia Jablčníková, ktorá získala jednu zlatú, tri strieborné a jednu bronzovú medailu.

Veľmi dobré výkony podávali aj ďalšie medailistky: Nela Hlavatá si vyplávala striebornú medailu v disciplíne 200 metrov prsia a Ema Novotná, obsadila tretie miesto v disciplíne 200 metrov voľný spôsob.

Prísľubom do budúcnosti sú aj výkony ďalších plavcov STU Trnava, ktorí sa napriek veľkým zlepšeniam nedostali na stupne víťazov: Patrik Böhman (štvrté miesto), Michal Daniš (piate miesto), Ján Žembera (dva razy piate miesto), Karin Qayumová (dva razy štvrté miesto), Alexandra Danišová (šieste miesto), Veronika Čačaná (siedme miesto) a Hana Dršková (ôsme miesto).

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerky Ingrid Remišovej desať medailí z toho jednu zlatú, štyri strieborné a päť bronzových.