Trnavské rybníky
reklama

Spartak v Sarajeve: Mikovič bude krstný otec, Prelovský zostal jediným pamätníkom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.7.2015, 13.41, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka sú už v Sarajeve. Vo štvrtok 2. júla o 18.00 ich tu čaká úvodný duel prvého predkola Európskej ligy UEFA. Zhruba hodinový let z piešťanského letiska bol bezproblémový, hlavné mesto Bosny a Hercegoviny privítalo trnavskú výpravu slnečným počasím a teplotou 25 stupňov celzia. Podobne má byť aj v čase zápasu.

Spartak v Sarajeve: Mikovič bude krstný otec, Prelovský zostal jediným pamätníkom

Martin Mikovič ukazuje: Vyhráme 3:1! Foto: Ján Král

reklama


Andeli majú v krajine k dispozícii vlastný klubový autubos, šofér František Babjak sa s ním vydal na cestu už o polnoci, výprave bude k dispozícii počas celého pobytu.

 

Prvá cesta z letiska viedla v policajnom sprievode do päťhviezdičkového hotela Radon Plaza, kde sú zverenci Juraja Jarábka ubytovaní. Vo večerných hodinách si zatrénujú v dejisku stretnutia.

 


Šupa / Kubota
reklama

Pamätníkom len Prelovský
Spartakovci sa vracajú na miesto činu po šiestich rokoch. V Sarajeve na olympijskom štadióne už hrali. Bolo to v roku 2009, keď si Trnavčania merali sily s FK Sarajevo.


Aj vtedy začínali na súperovej pôde. Duel sledovalo 14-tisíc horkokrvných fanúšikov, asi 500 pricestovalo z Trnavy. Domáci napokon vyhrali 1:0, v odvete sa zrodila remíza 1:1, čo znamenalo stopku v pohárovej súťaži.

 

Plný optimizmu boli v lietadle aj Brazílčan Cleber a Španiel Casado. Foto: Ján Král


Spartak viedol tréner Karol Pecze a v Sarajeve postavil zostavu: Kralj – Kotula, Gueye, Doležaj, Jakubička – Súkenník, Ďuriš, Procházka, Kopúnek, Hruška – Kožuch. Do hry sa ako striedajúci dostali Danillo Oliveira, Bernáth a Železník.


Nik zo spomínanej jedenástky už v súčasnom kádri červeno-čiernych nefiguruje, obmenil sa aj realizačný tím, jeden pamätník však v trnavskej ekipe predsa len zostal – masér Mário Prelovský.


"Pre mňa to bol nezabudnuteľný zápas. Strávil som ho vtedy vo VIP priestoroch a sedel som vedľa nášho už nebohého prezidenta Ladislava Kunu. Okolo nás stálo 50 vojakov so samopalmi, ktorí dohliadali na pokoj pri priestoroch pre pozvaných hostí," začal rozprávanie Prelovský.


Na lavičku si sadnúť nemohol, pretože dostal trest za predošlé predkolo, keď v stretnutí s Baku kopol v závere stretnutia loptu do ihriska. Od UEFA vyfasoval aj pokutu tisíc švajčiarskych frankov.


"V deň zápasu som mal v pláne, že hráčom pripravím veci v kabíne ako tradične. Na predzápasovej porade však delegát oznámil, že mám zákaz vstupu do všetkých priestorov, kde sa pohybujú hráči. Svoje povinnosti som si teda vybavil na hoteli a počas duelu už starostlivosť o chalanov musel prevziať iba môj vtedajší kolega Marek Dávidek," pokračoval.


"Duel sa pre nás neskončil dobre, prehrali sme gólom, ktorý vtedy dávali za vinu Ivicovi Kraljovi," dodal Prelovský.

 

 

Schranz už je fit
Teraz však proti Spartaku nestojí FK Sarajevo (aktuálny majster Bosny a Hercegoviny) ale Olimpik. Domáce zápasy hráva na štadióne vo štvrti Otoka, nakoľko však tento stánok nespĺňa medzinárodné kritéria, uskutoční sa duel opäť na olympijskom štadióne.


"Kto sa dostane až do medzinárodných súťaží, musí mať kvalitu. Verím však, že sa nám napriek tomu podarí splniť náš cieľ a tým je priniesť do odvety sľubný výsledok," povedal Ivan Schranz. Jeho štart bol v úvode týždňa pre svalové zranenie otázny, už je však fit.

 

Na letisku v Sarajeve. Foto: Ján Král

 

"Cítim sa dobre, potreboval som nechať nohu len na chvíľu oddýchnuť, som pripravený nastúpiť na zápas," uviedol krídelník, ktorý na jar hosťoval v pražskej Sparte.

 

 

Krstný tato Mikovič
Pozitívne je pred zápasom naladený Martin Mikovič. "Vyhráme 3:1 a pred odvetným stretnutím si vytvoríme dobrú pozíciu," znel odhodlane pred odletom z piešťanského letiska odchovanec Spartaka.


"Súpera sme videli na videu, vieme zhruba, čo nás čaká. Protivník má vysokých hráčov, budeme si musieť dať pozor pri štandardkách. Myslím si však, že sa s nimi dá hrať. Ak predvedieme poctivý futbal, malo by to na Olimpik platiť."


Inak, u Mikovičovcov mali v uplynulých dňoch príjemnú udalosť v rodine. Futbalistov starší brat Štefan sa stal otcom, priateľka Radka mu na Jána priviedla na svet dcérku Katarínu. A Miki sa má stať jej krstným otcom.


"Pôjdem za kňazom Alojzom Lackovičom do Modranky, ktorý je duchovným nášho klubu. Požiadam ho, aby mi pomohol a birmovkou, nech je všetko v poriadku a môžem byť krstným otcom," podotkol Mikovič.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2025. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama