Trnavské rybníky
reklama

Takmer smutná futbalová glosa alebo prečo Trnava nemá mužov?

BLOG - Futbalová téma | 4.7.2015, 15.00, prispievatelia

Milí priatelia, trvale odmietam tézu, že som už starý, ale asi niečo na tom bude, lebo mám už len Š(J)edi(nákov)ých kamarátov. (Mám aj iných, ale takúto kompostíciu, som si nemohol nechať ujsť).

Takmer smutná futbalová glosa alebo prečo Trnava nemá mužov?

Nielen súboje A-mužstiev Slávie a Lokomotívy sú už minulosťou. Foto: Ján Král

Nový Hlohovec
reklama

 

Bude to tak, lebo už strašne lúbim mudruvat. Napríklad takto: Slavoj, Slávia, Lokotka (dvakrát), Modranka. A Píščany. Nemajú mužov. Teda akože Á mančaft.

 

Suma sumárum, v celej Trnave (a Píščanoch) sa nebude hrať mužský fotbal. A padať začínajú aj dedinské bašty. Nie, že by som bil na poplach, že je za 5 minút 12, je 15.30 druhého dňa.

 

Súčasný stav by si vyžadoval hlbokú štúdiu, ale ja ju môžem o...klamať a napísať si, ako to vidím ja.

reklama

 

Najväčšie zúfalstvo je, nie že, tréneri nemôžu vyskladať mužstvo z kvalitných hráčov, ale oni nemajú na zápas ani kusy.

 

Nech bol trénerko hoci aj prvoligový hráč, odtrénuje v utorok možno svojich 38-ročných ligových súputnikov z dorastu Spartaka. Lebo dorastenci a omladina (česť výnimkám) majú povinnosti.

 

Zvyčajne sa učia.

 

Ale, že do statusu, alebo komentu nevedia napísať gramaticky správne jednu vetu, to dze ste boli prvý stupeň??? Ale študujú a učia sa.

 

Ďalej, oni sú osobnosti. Čo im má kdo, čo hovoriť, čo by mali robiť? Kedy ten starý ujo vyhral na FIFE 2014? Alebo manažéra?

 

Potom sú takí aj na hrišči. Do „režimu on“ sa zapnú len vtedy, keď im zasvieti ikonka (lopta na nohu, nie do behu). Zvyčajne si ju preberú a dajú sólo jak v doraste.

 

No, lenže more, proti nim nestojí 40-kilová pätnástka, ale nejaký skoro stokilový futbalý fanatik, ktorému doma stojí skutočná robota a tak juniorovi zoberie loptu aj žalúzie.

 

Zimná príprava? Im začína v marci. Týždeň pred súťažou. Nedajbože aby ich na prvý zápas dorastu prišlo 16. Dvaja náhradníci už na ďalší zápas neprídu. Možno opäť v apríli, keď si tréner vyšlahá celý kredit.

 

Prestup k mužom? Trauma. Taký starý, upocený, dýchavičný chuj im snáď nebude hovoriť, jak majú hrať na malé brány, né? No a tak.

 

Ale všetka česť chalanom, ktorí chcú, hrajú, bojujú, často sami so sebou, ale nevzdávajú to, poznám takých, aj u nás v Hrnčiarovciach sú - Maťo, Milan, určite ich je dosť aj v Trnave a okolí, veľa z nich možno nemalo toľko talentu, ako tí gangstri z prvej línie relaxu, ale mali chuť a vôľu.

 

Škoda, že sa ich v Trnave už nedokáže zísť aspoň 18. Však píšem, že strašne lúbim mudruvat.

 

Nazdár.

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama