Trnavská plavkyňa Barbora Tomanová dosiahla v Tbilisi skvelé výsledky

ŠPORT - Plávanie | 6.8.2015, 08.00, prispievatelia

Vynikajúci úspech dosiahla plavkyňa STU Trnava Barbora Tomanová na najvýznamnejších plaveckých pretekoch mladších juniorov v Európe.

Trnavská plavkyňa Barbora Tomanová dosiahla v Tbilisi skvelé výsledky

Barbora Tomanová. Obe fotografie poskytol pre trnavskyhlas.sk Rastislav Hlavatý.

Na prelome júla a augusta sa Barbora Tomanová (ŠG J. Herdu) predstavila v kategórii mladších juniorov na Európskom olympijskom festivale mládeže v gruzínskom Tbilisi.

Na týchto pretekoch bola veľká konkurencia, štartovalo 500 plavcov z 50 krajín. Barbora Tomanová sa vo všetkých disciplínach, v ktorých štartovala, prebojovala až do finále!

V disciplínach 100 metrov znak obsadila ôsme miesto. Na 100 metrov voľný spôsob obsadila vynikajúce štvrté miesto a v disciplíne 50 metrov voľný spôsob po trojnásobnom vylepšení slovenského rekordu žiačok obsadila skvelé piate miesto.

Výsledky B. Tomanovej na jej prvých najvýznamnejších pretekoch hodnotí klub ako obrovský úspech plaveckého STU Trnava.