Trnavské rybníky
reklama

Hoftych chce silné kompetencie a Dobiaša

ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.5.2011, 11.39, Ján Král

Pavel Hoftych. Tak znie meno najvážnejšieho kandidáta na post trénera Spartaka. Rokovania s českým koučom Bohemiansu 1905, ktorý v pondelok oslávil 44. narodeniny, spejú do finále.

Hoftych chce silné kompetencie a Dobiaša

Špecialita K. Dobiaša – žonglovanie v sede. V tejto disciplíne si i teraz trúfa pokoriť ligových hráčov. Foto: autor

Púpavy pri aleji
reklama

 

Hoftychovi v jeho pražskom pôsobisku končí zmluva. Po trojročnej spolupráci sa jeho cesty s klokanmi rozídu. Trnavčania ho podľa jeho slov prvýkrát kontaktovali už na jeseň. Vtedy však išlo len o zdvorilostnú komunikáciu, zatiaľ čo teraz to vyzerá ako hotová vec. Navyše, rieši ju priamo majiteľ Spartaka Vladimír Poór. Hoftychovi už trnavský klub zaslal návrh zmluvy, ktorý si chcel kandidát číslo jeden na trénersky post v Trnave preštudovať. „Poviem úprimne, bolo by mi ľúto, keby sa z týchto rokovaní napokon nezrodila naša vzájomná spolupráca. Ale všetko je možné. Som si však vedomý aj toho, že sa môže stať aj to, že vo finálnej fáze rokovaní sa nedokážeme stretnúť v našich predstavách o budúcej kooperácii a z ponuky nebude nič,“ uviedol Hoftych pre agentúru SITA.
„Verím však, že Trnavčania splnia moje predstavy. Základom môjho pôsobenia bude to, že za športovú stránku fungovania klubu chcem niesť plnú zodpovednosť iba ja. V tejto oblasti sa o kompetencie nechcem s nikým deliť,“ objasnil Pavel Hoftych svoju predstavu o pôsobení pri kormidle corgoňligového tímu zo slovenského Ríma.
Hoftych deklaroval, že by bol rád, aby mu pomohol zorientovať sa v náročnom trnavskom futbalovom prostredí erudovaný konzultant. V tejto veci oslovil ikonu majstrovskej Trnavy Karola Dobiaša, momentálne žijúceho v Prahe. Zloženie realizačného tímu ešte nie je známe, Hoftych však ďalej poznamenal, že nechce rozpočet klubu napínať, a preto je ochotný spolupracovať i s ľuďmi, ktorých si do Trnavy neprivedie sám.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama