Slowpitch: Veľvyslanectvo v Trnave pohorelo
ŠPORT - Ostatné športy | 13.5.2011, 00.00, Ján Král
Oldstars Trnava ďalej valcujú súperov. Trnavský slowpitchový klub žal úspechy aj na druhom ligovom turnaji, ktorý sa tentoraz uskutočnil na novom softbalovom ihrisku v Trnave.

Oldstars (v modrom) nepodceňujú žiadnu loptu. Foto: Michal Hlavatovič
Trnavčania postavili dva celky. Trnavský A-tím zdolal v úvodnom zápase celok amerického veľvyslanectva Bratislava Bombers 14:9, v ďalšom dueli si poradil s MaSK Pezinok 23:4. Béčko podľahlo pezinskému súperovi 3:22, chuť si napravili proti bratislavským Bombers, ktorých zdolali 20:11.
„Z našich tímov si zaslúžia pochvalu všetci za bojovnosť a obetavosť. Herne vyčnievali najviac Dušan Borbély s Robom Horváthom, tým slušne sekundovali chalani z A-tímu Martin Köppl, Roman Holekši, Rasťo Sokolovský či Roman Soubusta. Z B-čka zaujal na nadhode Peter Bobčo Boris. Zo žien v áčku bolo vidno Luciu Bacilu Melíškovú, Mirku Čaklovičovú a Sisu Bartošovú. V béčku zabojovali na kečrovi Katka Bohunická a veľmi prekvapili Janka Fančovičová a Aďa Lettlerová ako v poli, tak i na pálke,“ zhodnotil Richard Bohunický, ktorého kolegovia z tímu vyzdvihli za výkon na nadhode.
V rámci ligového programu by mali Trnavčania odohrať dva vzájomné zápasy a následne turnaj v Bratislave. V júni sa zúčastnia renomovaného medzinárodného slowpitchového turnaja v slovinskej Ljublane.
Výsledky: Bombers Bratislava - Oldstars Trnava A 9:14, Oldstars B - Pezinok 3:22, Bombers - Oldstars B 11:20, Pezinok – Bombers 16:11, Oldstars TT A – Pezinok 23:4
Tabuľka: 1. Oldstars Trnava A, 2. MaSK Pezinok, 3. Oldstars B, 4. Bratislava Bombers