Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Bol to riadny úlet blaniek

RELAX - Reportáže | 12.5.2011, 00.00, prispievatelia

Vrátiť sa na chvíľu do detstva a urobiť pritom efekt na oblohe? Prečo nie. To si povedalo viac ako osemsto Trnavčanov, ktorí prišli posledný aprílový piatok na Trojičné námestie.

Bol to riadny úlet blaniek

Na Trojičnom námestí sa fúkalo už druhý rok. Foto: Michal Hlavatovič

reklama

 

Malí, starí, ale najmä tínedžeri držali v rukách rôznorodé bublifuky a fúkali do nich ostošesť. Niektorí prišli prvýkrát, iných inšpirovala premiéra, ktorá sa konala presne pred rokom. Organizátorkami boli opäť študentky Lucia a Ivana.

 

Nech robíte čokoľvek, bublina je nakoniec guľatá. Foto: Michal Hlavatovič

reklama


„Ako to vzniklo? Úplne jednoducho. Išli sme raz s partiou po promenáde a fúkali sme bublinky. Každý sa na nás pozeral a páčilo sa mu to. Tak sme si povedali, prečo Trnavu trochu neoživiť a nezorganizovať nejakú zaujímavú akciu.“ Cez Facebook popozývali kamarátov a tí zase zavolali svojich známych. Baby potešilo, že druhý ročník sa vydaril ešte viac ako ten minulý. Už teraz sa tešia na ďalší. Aby zabezpečili dostatok bubliniek, bublifuky sa predávali aj na mieste. No väčšina ľudí si doniesla svoje vlastné rôznych tvarov. Vykúpili všetky hračkárstva v okolí, len tie podomácky vyrobené chýbali. Saponátová voda neurobí ten správny efekt.

 

Osemsto ľudí si vychutnávalo pasiu z bublania. Foto: Michal Hlavatovič


Nad námestím sa vznášali mračná vzduchových guľôčok rôznych tvarov a veľkostí. „Bol som tu aj pred rokom a páčilo sa mi. Prišiel som si znova zabublinkovať s peknými dievčatami,“ prezradil s úsmevom Martin. Želanie sa mu splnilo, príťažlivých slečien tam bol dostatok. Fúkať bubliny vydržali hodinu, kým sa im nedošiel dych a neminuli sa zásoby bublifukov.
Niektorým to išlo lepšie, iným menej, zaznamenal som aj zopár pokusov o najväčšiu bublinu. Na Guinessovu knihu rekordov to však asi nebolo.

 

Ukázalo sa, že táto akcia viac zaujala dievčatá. Foto: Michal Hlavatovič

 

Silvia (vpredu) sa tešila ako malá. Foto: Michal Hlavatovič

 

Guinessov rekord, žiaľ, nepraskol. Foto: Michal Hlavatovič

 

Frido Vajs

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama