Tréner Spartaka Hucko zapojil Bališa do tréningu, sám si však už futbal nezahrá
ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.10.2015, 09.30, Ján Král
Futbalisti trnavského Spartaka sa pripravujú na sobotný duel s Myjavou.

Tréner Spartaka Trnava Ivan Hucko. Foto: Ján Král
reklama
Myjava príde v sobotu do Trnavy s vizitkou mužstva, ktoré ťahá vo Fortuna lige sedemzápasovú sériu bez prehry. Už trikrát za sebou pritom zvíťazila, naposledy v derby na pôde Senice.
Klub z Kopaníc v tomto ročníku vzbudzuje rešpekt, v tabuľke je aktuálne na bronzovej pozícii len tri body za vedúcim Trenčínom.
"Pripravujeme sa tak, aby sme duel zvládli. Ide o malé derby, Myjava to má k nám blízko. Súperovi ide karta, získali veľa bodov a bojujú o špicu tabuľky. Rozhodne sme však odhodlaní obrať ich o všetky body," vraví pred zápasom tréner Spartaka Ivan Hucko.
Myjavčania sa pred a počas rozbehnutej sezóny výrazne posilnili, do tímu prišli mená ako Kóňa, Piroska, Škutka ale i bývalí trnavskí hráči Chovanec, Sládek či Banovič.
"Vždy si robíme kompletný rozbor súpera, naši hráči budú presne vedieť, kto je kto a ako voči danému futbalistovi súpera hrať. Ak tieto poznatky zvládneme v praxi, dovedieme zápas do úspešného konca," pokračoval Hucko.
V Kuvajte mu vlastný hráč zlomil nohu
V stredu na tréningu mužstvo nacvičovalo výstavbu útoku. V brániacej jedenástke sa na poste pravého obrancu predstavil bývalý výborný hráč Spartaka a momentálne vedúci A-mužstva Igor Bališ.
Konkurenciu pre hráčov z áčka však vraj vytvoriť nemá, hoci futbalovo je 45-ročný rodák z Križovian nad Dudváhom stále na veľmi dobrej úrovni.
"Keby potrénoval, možno by veru ešte mohol pomôcť. Čo však s ním, keď len stále telefonuje..." smial sa Hucko žmurkajúc na Bališa, ktorý práve s mobilom pri uchu vybavoval servis okolo stravy pre družstvo.
"Už aj minulý týždeň pomohol v tréningovom procese a osvedčil sa. Keď sa práve nemusí starať o potreby tímu, zatrénuje si s nami."
Nositeľom futbalovej kvality bol počas svojej aktívnej hráčskej kariéry aj samotný Hucko. Na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov patril k stabilným členom trnavskej obrany. Futbal však už teraz nehrá ani v rámci tréningu.
"Dohral som pred dvoma rokmi, keď som pôsobil ako tréner v Kuvajte. Počas tréningového duelu, do ktorého som sa zapojil, mi dal jeden z hráčov šmýkačku tak nešťastne, že mi kolenom zasiahol ľavú nohu a zlomil mi na päťkrát lýtkovú kosť. Mal som iba šťastie v nešťastí, že sa fibula nerozpadla a nemusel som teda podstúpiť operáciu," dodal dnes už s nadhľadom Hucko, hoci vtedy mu všetko jedno nebolo.
Duel Trnava – Myjava má výkop v sobotu 3. októbra o 17.00. Vstupenky na zápas sa predávajú online na cityarena.maxiticket.sk, pokladne na Športovej ulici pre fyzický predaj sa v deň stretnutia otvoria o 12.00.