Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Mala som to byť ja – mysleli si britské dievčatá

RELAX - Reportáže | 13.5.2011, 00.00, prispievatelia

Vraj až dve miliardy ľudí na celej planéte zadržali pri televíznych obrazovkách dych, keď v piatok 29. apríla povedal britský princ William svojej vyvolenej Kate Middletonovej: Áno. Aj v Trnave sa tajil dych. Ďalší milión a pol na tú chvíľu netrpezlivo čakal v uliciach Londýna. Briti poňali kráľovskú svadbu ako veľkú párty a karneval.

Mala som to byť ja – mysleli si britské dievčatá

Všetci sa vyzdobili štátnymi vlajkami.

reklama

 

Londýnčania vedia svadbu poriadne osláviť, aj keď nejde o ich vlastnú. Mnohé dámy, ale aj zopár pánov dorazili dokonca v svadobných šatách. Niektoré aj s nápisom: Mala som to byť ja. Samozrejme, len z recesie. Hoci – britská polícia eviduje aj ženy, ktoré si pre duševnú poruchu myslia, že sú vydaté za princa Williama.


Hugo Burnard na mieste činu
Šialenci kempovali na najlepších miestach okolo kráľovského paláca a Westminsterského opátstva už niekoľko dní. Pozrieť si to celé v telke, to asi nie je ono... Dav vystrkoval k oblohe v jednej ruke britské vlajky a v druhej fotoaparáty, kamery a mobily. Každý si chcel zaznamenať aspoň kúsok z Williama a Kate. Hoci málokomu bolo dopriate zhliadnuť ich naživo. Ľudia väčšinou odchádzali s rozmazanými fotkami kúska kráľovského koča alebo auta s tmavými sklami, za ktorými mohol sedieť ktokoľvek. Ale čo ak to bol práve člen kráľovskej rodiny?
Jediný, komu sa dostalo tej cti oficiálne fotografovať mladý pár a ešte za to aj dostať zaplatené, bol fotograf Hugo Burnard. So svojím osemčlenným tímom zamieril ráno na miesto činu na bicykli. Kráľovskú rodinu už fotografoval, zvečnil napríklad svadbu princa Charlesa a Camilly v roku 2005 a zhotovil aj oficiálny portrét princa Charlesa na jeho šesťdesiate narodeniny. Svadba princa Williama bola preňho šou storočia. Dúfa, že sa mu podarilo zachytiť lásku medzi mladým párom. „William a Kate boli fantastickí,“ povedal po svadbe. „Milujem ich. Sú milí a ako páru im to ohromne pristane. Na fotkách vidno, že rešpektujú formálnosť celej udalosti, ale stále je medzi nimi úsmev a láska.“
 

 

reklama

Ľudia mávajú kráľovskému koču.

 

Zábava na londýnsky spôsob
Jeden z najlepších trnavských svadobných fotografov Tomáš Köppl hovorí, že jeho by fotografovať kráľovskú svadbu extrémne nelákalo. „Všetko je tam veľmi strojené. Presne nalinkované pravidlá určujú, čo môžem a čo nemôžem. Ja radšej fotím voľnejšie. Myslím, že na zábavné fotky by som ich nenahovoril. Angličania sú dosť upätí, a nieto ešte ich kráľovná a princ.“
Tomáš, Tomáš. To si asi nebol v Londýne. Upätí Angličania to v uliciach poriadne roztočili. Zabávali sa ľudia všetkých vekových kategórií, búchali šampanským a oslavovali, ako keby neboli niekde v parku na tráve pred veľkoplošnou obrazovkou, ale priamo v centre diania na párty s mladšou časťou kráľovskej rodiny. Najobľúbenejším módnym doplnkom bolo čokoľvek v britských farbách, modrej a červenej, prípadne rovno britská zástava. Improvizovanou kráľovskou korunou na hlave sa pýšili malé dievčatká aj staré dámy. A keď mal okolo prechádzať kráľovský koč, vypuklo v dave hotové šialenstvo.
Až 18 percent Britov je podľa prieskumov za okamžité zrušenie monarchie a kráľovskú rodinu považuje za inštitúciu, ktorá zbytočne odoberá peniaze zo štátneho rozpočtu. Podľa mnohých mladých ľudí patrí definitívne do múzea. Ale kráľovská svadba Williama a Kate monarchiu opäť spopularizovala. Mladý pár ukázal, že môže mať aj modernú tvár a kráčať s dobou.

 

Vyzdobený Londýn v čelnom skle nákladiaka.

 

TEXT A FOTO: MARIANNA WOLFOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama