Trnavské rybníky
reklama

Ruwan prežil silný životný príbeh, do masáži dáva lásku zo Srí Lanky

AKTUALITY - Trnava | 7.10.2015, 08.00, reklamný článok

„Ak cítiš relax, tvoje telo, myseľ i duša sú šťastné.“ To je motto, s ktorým pracuje Ruwan Chamara Liyanage zo Srí Lanky. Muž, ktorý poskytuje v Trnave a Smoleniciach tzv. ajurvédske masáže, má za sebou silný príbeh, ktorý ho v živote posunul dopredu.

Ruwan prežil silný životný príbeh, do masáži dáva lásku zo Srí Lanky

Ruwan počas práce, masáž má uvoľnujúci charakter.


Ruwan (31) pochádza z pobrežnej oblasti Srí Lanky. Keď sa v jeden deň vydal za babičkou do nemocnice, aby sa o ňu postaral, netušil, čo postretne jeho rodnú obec.

 

V tom čase sa dovalila k dedine ničivá vlna tsunami. Prírodný živel ničil všetko, čo mu stálo v ceste, bral ľudské životy a zanechával za sebou spúšť.


Ruwanovej mame sa podarilo zachrániť, keď sa vyšplhala na kopulu vysokého chrámu. Nemocnica bola postavená na vyvýšenom mieste, takže ani Ruwanovi sa nič nestalo.

 

Podobné šťastie ale nemali niektorí ďalší členovia rodiny, kamaráti či blízki ľudia z okolia.

 

Špeciálna masáž hlavy.


Ruwana krutý zásah osudu nezlomil. Často sedával na pláži a sníval, že príde žiť a pracovať do Európy. Zhodou okolností sa dozvedel, že na Slovensku otvárajú centrum ajurvedskych masáži. Prihlásil sa do konkurzu a vyhral ho.


Veci sa začali obracať do pozitívna. To ešte netušil, že v Nitre spozná lásku svojho života. So Smoleničankou Martinou Pobjeckou dnes už majú dve deti.

 

Keď mu prvýkrát ukázala svoju obec, ohúril ho tamojší zámok. Zatúžil mať raz pracovisko priamo v smolenickej dominante, s čím sa zveril aj svojej partnerke.


„Keď silno myslí na svoje túžby, časom sa stanú realitou. Tak ako sa mu podarilo dostať sa do Európy, znenazdajky sa dozvedel o možnosti uchádzať sa o priestory na zámky, čím sa mu splnil sen,“ vraví Martina Pobjecká.

 

Smolenický zámok Ruwanovi okamžite učaroval.


Dnes Ruwan s manželkou prevádzkujú ajurvedske centrum Sanasuma v trnavskom hoteli Impiq na sídlisku Ľudmily Podjavorinskej ako aj na Smolenickom zámku, kde poskytujú relaxačnú masáž liečivými olejmi priamo od terapeutov zo Srí Lanky.


„Masáže pomáhajú ľuďom pri bolestiach celého tela, chrbtice, nôh, hlavy, nespavosti, migérnach, vypadávaní vlastov, problémoch s pleťou, neuróze, strese, drepesiách či častých zápaloch v tele, pri probléme s nadváhou, atď. Vhodná je pre fyzicky pracujúcich, ale i pre manažéov, vedcov či psychicky náročných zamestnaniach, mamičky, tehotné ženy či deti,“ vraví Ruwan o ajurvedskych masážach.

 

Masáž éterickými olejmi.


V trnavskom Impiqu môžu návštevníci vyskúšať netradičný parný kúpeľ známy ako ajurvédsku saunu swedanam, následne vodnú kaďu, no hlavne masáž na špeciálnej posteli s éterickými olejmi zo Srí Lanky. To všetko v príjemnom  prostredí.


„Ajurvéda je fascinujúca a veľmi účinná medicína stará niekoľko tisícročí. Učí ľudí, ako sa vyhnúť chorobe skôr, ako vypukne. Dá sa voľne preložiť ako veda o dlhovekosti. Cieľom masáži a wellnesových procedúr je, aby človek našiel vnútornú rovnováhu, stav pokoja a našiel seba samého.


Sanasuma v preklade znamená stav, keď je telo, myseľ aj duša v symbióze. A práve tento pocit chceme ľuďom ponúkať,“ dodáva Ruwan.

 

Body na tele má človek prepojené, aj s touto filozofiou sa zaoberajú maséri zo Srí Lanky.

 

Ruwan s láskou o Srí Lanke
"U nás to vyzerá ako v Avatarovi všetko vo veľkom kvitne, nádherne voní, všade cítite vlhkosť oceánu, a silu prírody. Ľudia ešte žijú v súlade s prírodou a samy so sebou.

 

Deti sa hrajú vonku, ženy sa stretávajú a spolu varia, nikam sa neponáhľajú ich život je rodina a deti. Muži ženy uctievajú a vážia si ich pre dary, ktoré im dávajú. Večer sa celou Srí lankou rozoznievanú bubny a spev.

 

To je čas, ktorí spolu trávia namiesto televízora. Ľudia poznajú každú bylinku na čo sa používa, ešte nezabudli ako sa s nimi rozpráva príroda.  Vedia ako sa sami môžu vyliečiť, ako sa používa sila mysle i tela. A predsa....

 

Pri masážnej posteli.


A predsa som sa túžil dostať do Európy. Vo východnej Ázie ľudia vedia počúvať svoju dušu, a získavajú tak vnútorný pokoj. Nezabudli na princípy vesmíru. V Európe vedia  ľudia používať silu mysle, a tak sa hmotne zabezpečiť. Ak by sme spojili tieto talenty, svet by bol dokonale šťastný a zdravý.


A preto som sa rozhodol priniesť sem kúsok duše a Srí Lanského pokoja. Môj dedo  bol v dedine ľudový liečiteľ, myslím, že on mi predal svoj talent liečiť a uzdravovať ľudí prostredníctvom svojich rúk.

 

Špeciálna tzv. ajurvédsku saunu swedanam.

 

Veľa dní a nocí som trávil na brehu oceána a sníval, že jedného dňa budem mať ajurvédske centrum v Európe, a nebudem musieť bojovať každý deň o kúsok jedla.

 

Moje túžby a viera v seba samého ma dostali pred rokmi sem na Slovensko. Odvtedy každý deň pracujem na svojom sne, liečiť ľudí a prinášať im pokoj a harmóniu priamo do ich sŕdc."

 

Šťastná rodinka. Ruwan, Martina a ich druhý potomok.

Sanasuma – ajurvédske masáže
HOTEL IMPIQ
B.S. Timravy 2
917 01 Trnava

Smolenický zámok
Zámocká 18
919 04 Smolenice

Tel.číslo: +421 918 980 888
e-mail: info@sanasumaspa.sk
www.facebook.com/sanasumaspa
www.sanasumaspa.sk

Otváracie hodiny:
PO – SO: 9.00 hod - 20.00 hod
Mimo otváracích hodín je potrebné sa dohodnúť vopred.

 

 

V Trnave je centrum situované v hoteli Impiq na sídlisku Ľudmily Podjavorinskej.

 

Masáž tváre.

 

Spokojní klienti.

 

Budhizmus sprevádza Ruwanov postoj k životu.

 

Masáž môžete darovať aj svojím blízkym vďaka darčekovým kupónom.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama