Trnavské rybníky
reklama

Spartakovci vtipkovali na Raškov účet

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.5.2011, 10.19, Ján Král

Hokejovým šampionátom žijú aj futbalisti. Zdravá rivalita medzi reprezentáciami Slovenska a Česka sa preniesla i do kabíny Spartaka. Cieľom doberania zo slovenskej strany sa stal kapitán Martin Raška, ktorý pochádza spoza rieky Moravy.

Spartakovci vtipkovali na Raškov účet

Auto Martina Rašku už je vyzdobené iba českými symbolmi. Foto: autor

Púpavy pri aleji
reklama

 

„V piatok ráno pred večerným zápasom národných reprezentácií chlapci prišli o čosi skôr na tréning a vyzdobili mi moje auto slovenskými vlajkami. Preparkovali ho z tradičného miesta na dobre viditeľné a ako sme išli na tréning, všetci sa na mojom pohľade dobre bavili. Bol to vskutku vydarený fór, hneď som im ale sľúbil, že ak vyhráme hokej, vrátim im to,“ smeje sa trnavský Čech Martin Raška. A tak aj bolo. Česi Slovákov pokorili a v pondelok prišla odveta. „Dohodol som sa s Patrikom Grossom. Nakúpil české vlajky, vyzdobili sme nimi auto, dali si na hlavu parochňu a chlapcov si v kabíne doberali za výsledok,“ vraví Martin Raška, ktorý upodozrieva zo srandičky na jeho účet maséra Mária Prelovského a stredopoliara Marek Kaščák.
Mimochodom, Raška je veľký hokejový fanúšik. „Drží ma to od detstva, otec hral hokej roky na vysokej úrovni. Sledujem každé majstrovstvá, bol som sa pozrieť priamo na dvoch zápasoch. Zohnal som lístky na Slovensko – Slovinsko a Dánsko – Nemecko. Rád by som zašiel ešte na vyraďovacie boje.“
Imponuje mu aj atmosféra, aká panuje na šampionáte. „Slováci sa ako priaznivci k šampionátu postavili skvele. Škoda len, že výsledky Slovákov neboli také, ako by si ľudia želali. Verejnosť hokejom dosť žije. Klobúk dole pred vytvorenou atmosférou. Vlajky na autách pre niekoho možno vyznejú cirkusantsky, ale mne sa to páči. Zažil som šampionát v Ostrave, kde to ľudia až tak neprežívali. Veľa ľudí chodí aj na zápasy ostatných družstiev a reprezentácie si to pochvaľujú. Keďže som roky chytal v Dánsku, vnímal som aj ich účinkovanie na majstrovstvách a sledoval rôzne dánske internetové portály. Vyzdvihovali slovenský šampionát, škoda len, že dojem pokazilo vykradnutie ich hotelových izieb. Ale nerobia z toho až takú tragédiu,“ dodal Raška.
V týchto dňoch sa rieši aj otázka budúceho trénera Spartaka. Mal by ním byť Čech Pavel Hoftych. Trnavský gólman ho pozná iba ako futbalistu. „Spomínam si na neho ešte z čias, keď hrával v Zlíne a ja som nastupoval vo Frídku-Místku a neskôr za Ostravu. Samozrejme, nejaké informácie o jeho trénerských schopnostiach sa mi už doniesli, poznám chalanov, ktorých trénoval. Viem, že je to ambiciózny kouč, prešiel úspešným obdobím v Bohemke. Tím, ktorý mnohí pasovali pred sezónou na zostupujúceho, vytiahol na solídne miesta v lige. Do Trnavy ide pokračovať v trende a hrať s klubom čo najvyššie. To je dobrá motivácia pre všetkých v klube. Verím, že to dáme dohromady a dosiahneme výsledky, s ktorými budú všetci spokojní,“ povedal Martin Raška.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama