Trnavské rybníky
reklama

Blog Šoková terapia: Tajomstvo kabeliek

BLOG - Šoková terapia | 19.5.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Nedávno sa ma môj kolega opýtal, že čo nosia ženy v kabelkách. Či všetky haraburdy sveta, keď ich máme také veľké. V podstate mal obrovskú pravdu. Pre ženu je kabelka doplnok, niečo ako pre chlapa najnovší mobil alebo iná technická senzácia. Nedalo mi to a tak som sa na to opýtala na jednej sociálnej sieti svojich kamarátok.

Odpovede boli takmer totožné, ale jedna bola priam ukážková: cigarety, zapaľovač, vlhčené obrúsky na intímnu hygienu, vlhčené obrúsky na wc misu, vlhčené obrúsky na ruky, antibakteriálny gél, leukoplasty, balzam na pery, lesk na pery, vreckovky, žuvačky, pero, diár, prezervatívy, mobil, lieky na bolesť hlavy, skladaciu kefu na vlasy, zloženú eko tašku na prípadný nákup a peňaženku.
Musela som sa smiať, my ženy sme dobrovoľné trpiteľky. Niekoľkokilovú záťaž nosíme denne na jednom pleci a to len preto, aby sme boli v prípade núdze pripravené zasiahnuť. Moja kabelka je obohatená ešte aj mini výbavou na šitie a nejakou knihou, ktorou si krátim čas pokiaľ niekde dlhšie čakám. Ramená máme ako Herkules a potom sa čudujeme, že ženy v pokročilejšom veku už za sebou ťahajú nákupnú tašku na kolieskach. Aj ony pravdepodobne v mladosti preceňovali svoje sily.
Ešte viac ma však pobavila skutočnosť, ako sa strácajú v našich obludne veľkých kabelkách veci. Kamarátka sa mi priznala, ako prebaľovala syna niekde mimo domu a nemala kam vyhodiť zasratú plienku. Tak ju šupla rýchlo do kabelky s tým, že ju vyhodí do najbližšieho kontajnera. O dva dni neskôr sa čudovala, prečo sa okolo nej šíri neznesiteľný puch. Bola to tá zablúdená plienka... Druhá kamarátka v lete vytiahla z kabelky sprej a chcela si osviežiť dych. Našťastie, včas si všimla, že ide o sprej do topánok, inak to mohlo dopadnúť zle. Tretia v nej našla použité silonky, a tie takisto dokážu šíriť kvalitnú arómu... Mamičky sú pravidelne vyzbrojené plienkami, komplet oblečením v prípade katastrofy, výživami, lyžičkami, cukríkmi, hračkami a v lete ochrannými krémami.
Naproti tomu chlap si vystačí s jednou buzitaškou, ktorú moji kamaráti s láskou volajú aj „holenie“. Poprípade s taštičkou 10 x15 cm prevesenou cez plece. Môj kamarát Patrik sa vie dokonca aj excelentne pobaliť. Raz si na chlapský výjazd zahrňujúci jednu noc a dva nezobral absolútne nič, len si do vrecka na tričku strčil zubnú kefku. Tentokrát to neboli žiadne vzťahové úvahy, ale kruté odhalenie obsahu našich kabeliek.

reklama

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama