Trnavské plavecké nádeje zaplávali výborné výkony

ŠPORT - Plávanie | 12.12.2015, 17.45, prispievatelia

Na najvýznamnejších plaveckých pretekoch pre kategóriu 9 – 10 ročných plavcov na Slovensku (neoficiálne Zimné majstrovstvá Slovenska pre túto vekovú kategóriu) v závere novembra v Spišskej Novej Vsi výborne reprezentovalo plavecký klub STU Trnava 18 plavcov.

Mladší žiaci z Trnavy na pretekoch. Foto: archív klubu

V silnej konkurencii 200 plavcov z 32 slovenských plaveckých oddielov a klubov si najmladšie plavecké nádeje STU Trnava zaplávali množstvo osobných rekordov.

Medzi chlapcami sa najviac darilo Patrikovi Böhmanovi, ktorý si vyplával jedno druhé a jedno tretie miesto. Výborne plával aj Michal Daniš, keď získal dve bronzové medaily.

Jednu bronzovú medailu si vybojoval aj Ján Žembera v disciplíne 100 metrov motýlik.

Medzi dievčatami bola najúspešnejšia Júlia Jablčníková, ktorá získala dve zlaté a štyri strieborné medaily.

Karin Qayumová zvíťazila v disciplíne 50 metrov prsia a pridala tri strieborné a jednu bronzovú medailu.

Ema Novotná bola najlepšia v disciplíne 100 metrov motýlik, ďalšie tri bronzové medaily získala v kraulových disciplínach.

Na stupeň víťazov sa prebojovala aj Nela Hlavatá, v disciplíne 50 metrov prsia obsadila tretie miesto.

Najlepšie umiestnenia ďalších trnavských nádejí, ktoré si vyplávali po veľkých osobných zlepšeniach: Lukáš Brezovský (4.), Veronika Čačaná (5.), Hana Dršková (6.), Simona Slezáková (10.), Jakub Šurina (5.), Patrik Kudla (6.), Adam Hronček (6.), David Delinčák (6.) a Marko Stano (7.).

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Ladislava Hlavatého a Ingrid Remišovej skvelých 25 medailí (6-10-9).

Začiatkom decembra pokračoval seriál Zimných majstrovstiev Slovenska v plávaní.

Starší žiaci trnavského klub na súťaži v Šamoríne.

Po úvodnom šampionáte najmladších žiakov v Spišskej Novej Vsi reprezentovali v dňoch 4.-6. decembri Trnavu starší žiaci (13 – 14 roční) na Zimných majstrovstvách Slovenska v Šamoríne.

V kategórii žiačok bola najúspešnejšia Barbora Tomanová (ŠG), ktorá si vyplávala štyri zlaté a dve strieborné medaily v disciplínach 50, 100 a 200 metrov voľný spôsob, 100 a 200 metrov znak a 100 metrov polohové preteky.

V kategórii žiakov získal Tomáš Niedl (ŠG) výbornými výkonmi dve strieborné medaily v disciplínach 100 a 200 metrov prsia.

Za bojovnosť, veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu aj ďalší plavci STU Trnava: Šimon Páleník, Alexandra Rakayová, Erik Beňo, Nina Vidličková, Kristína Martinkovičová, Hana Repčíková a Rudolf Parízek.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Rastislava Hlavatého a Tatiany Bergmannovej 8 medailí (4-4-0).