Trnavskí plavci získali v decembri množstvo cenných úspechov

ŠPORT - Plávanie | 26.12.2015, 08.00, prispievatelia

Na záver zimnej sezóny 2015 sa plavci STU Trnava zúčastnili na najdôležitejších pretekoch roka - Zimných majstrovstvách Slovenska v plávaní.

Trnavskí plavci získali v decembri množstvo cenných úspechov

V decembri sa darilo aj mladým trnavským plavkyňám. Foto: archív klubu

V dňoch 11. – 13. decembra 2015 reprezentovali Trnavu mladší žiaci (11 – 12 roční) na domácom šampionáte v Dolnom Kubíne.

V krytom 25m bazéne sa zišla výborná konkurencia 200 plavcov zo 40 klubov. Bilancia plavcov STU Trnava je pozoruhodná - 19 medailí (10 zlatých – 2 strieborné – 7 bronzových).

Trnavskí mladší žiaci pod vedením trénerky Tatiany Bergmannovej obsadili v celkovom hodnotení klubov vynikajúce 2. miesto!

Prísľubom do budúcnosti sú najmä výkony 12-ročného Františka Jablčníka, ktorý suverénne zvíťazil v piatich disciplínach, zaplával najhodnotnejší výkon pretekov a patril k najúspešnejším plavcom celých majstrovstiev Slovenska.

Na medailových pozíciách sa umiestnil aj Patrik Kudla, keď získal 1 striebornú a 5 bronzových medailí. Z dievčat sa najviac darilo Nine Vadovičovej, ktorá si vyplávala jednu bronzovú medailu a 2x 5. miesto.

„Veľmi úspešní sme boli v štafetových disciplínach, ktoré sme vyhrali v kategórii žiačok i žiakov. Na víťazstve sa podieľali Patrik Kudla, Adrián Višňovský, Matej Daniš, František Jablčník, Nina Vadovičová, Barbora Lengyelová, Ema Matúšová, Anna Otília Žemberová,“ uviedla Bergmannová.

Aj ďalší plavci STU Trnava Marko Stano, Michal Uhlík, David Delinčák, Lucia Tanušková, Natália Janáčová a Bronislava Janáčová si zaslúžia pochvalu za veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu Trnavy.

Posledný predvianočný víkend patril Zimným majstrovstvám SR juniorov a seniorov v krátkom bazéne, kde 295 pretekárov zo 43 klubov uzatváralo tohtoročnú pretekovú sezónu v 25 metrovom bazéne v Čilistove.

V silnej konkurencii štartovalo aj 13 plavcov STU Trnava, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami.

O jediný titul seniorskej majsterky SR sa postarala Barbara Bartovičová v disciplíne 400 metrov polohové preteky. V disciplínach 200 metrov polohové preteky a 200 metrov znak obsadila po veľkých zlepšeniach 2. miesto.

V disciplíne 100 metrov polohové preteky obsadila medzi seniorkami 4.  miesto. Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava.

Po veľkom zlepšení juniorského rekordu SR sa na stupeň víťazov prebojoval Adam Halas (ŠG J. Herdu), ktorý sa v disciplíne 200 metrov polohové preteky stal juniorským majstrom SR a v kategórii seniorov skončil na 3. mieste.

Aj v disciplíne 100 metrov polohové preteky medzi juniormi zvíťazil a medzi seniormi skončil na 3. mieste.

V disciplínach 50 metrov voľný spôsob, 50 metrov motýlik a 50 m prsia obsadil v kategórii juniorov 2x 2. miesto a 1x 3. miesto.

Juniorka Barbora Tomanová (ŠG J. Herdu) si vybojovala juniorské tituly majsterky SR  v disciplínach 50, 100 a 200 metrov znak a medzi seniorkami jej patrilo celkové 2. a 3. miesto.

V disciplíne 50 m znak 2x zlepšila juniorský rekord SR a celkovo na týchto pretekoch v znakových disciplínach vytvorila 5 žiackych rekordov SR.

Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a mnohí si zlepšili svoje osobné maximá.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Dominika Glozmeková, Adam Hlavatý, Katarína Jedličková, Ondrej Machovič, Natália Macková, Tomáš Niedl, Šimon Páleník, Rudolf Parízek a Alexandra Rakayová.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Ladislava a Rastislava Hlavatých 18 medailí: 6 zlatých, 7 strieborných a 5 bronzových.