Trnavské rybníky
reklama

Blog Dušana Radolského: Tretia liga je kvalitná súťaž, legislatívne chyby ju však poškodzujú

BLOG - Dušan Radolský | 2.1.2016, 16.45, prispievatelia

V úvode aktuálnej sezóny tretej ligy som viedol Veľký Meder. Som rád, že som spoznal aj túto súťaž. Vrátil som sa tam, kde som niekedy začínal. V úvode trénerskej kariéry som totiž trénoval v nižších súťažiach.

Blog Dušana Radolského: Tretia liga je kvalitná súťaž, legislatívne chyby ju však poškodzujú

Ilustračné foto: Ján Král

Nový Hlohovec
reklama


Treťoligová skupina západ ma milo prekvapila. Napríklad na zápas v Prievidzi prišlo na duel s Veľkým Mederom zhruba tritisíc ľudí, duel mal skvelú atmosféru, v hľadisku nechýbali priaznivci s bubnami, hral sa dobrý futbal.


Takmer v každom tíme zo súťaže sa objavujú minimálne traja – štyria hráči, o ktorých by sa dalo uvažovať aj v súvislosti s tímami z vyšších líg, kde by mohli dostať šancu. Mužstvá sa prejavujú dobrou organizáciou hry.


Dunajská Streda B či trnavské céčko – Šúrovce – niekedy využívajú možnosť použiť aj hráčov z áčka, resp. béčka.

reklama

 

Solídny celok má Šamorín, ktorý sa dobre posilnil. Skvele to funguje v Prievidzi, kde je veľký divácky záujem, takisto vo Veľkom Mederi chodilo na futbal okolo tisíc ľudí, pokračovať by som mohol ďalej.


Prekvapilo ma len riadenie súťaže, kde prišlo ku kauze Gabčíkovo, ktoré sa má najnovšie vrátiť do súťaže. Neviem si predstaviť, ako tento problém vyriešia a prečo to prišlo až do takejto sféry.

 

V Gabčíkove divácky záujem o futbal je. Za túto kauzu by sa mala vyvodiť zodpovednosť. Nie je predsa možné takto súťaž likvidovať. Legislatíva nebola dostatočne ujasnená, krivdu cítia aj v Topoľčanoch.

 

Z tretej ligy sa vstupuje do druhej, ktorá už by mala byť profesionálna, preto by mala mať svoju vážnosť a takéto prešľapy by mali byť eliminované na minimum.


K zástupcovi trnavského regiónu v súťaži poviem, že ma milo prekvapila dobrá herná organizácia C-mužstva Spartaka. Na prejave mančaftu zo Šúroviec vidno rukopis trénera Miroslava Hájička, má to hlavu i pätu.


V niektorých zápasoch využil aj futbalistov z B-tímu ako napr. Pikulíka či Bašu. Myšlienka céčka sa mi celkom pozdáva, mladí hráči z Trnavy sa majú, kde etablovať v mužskom futbale a cítia motiváciu posunúť sa vyššie.

 

Otázka je len, ako ďalej v Šúrovciach od leta, to si musia ale vyriešiť interne v klube.


Každopádne, pre končiacich dorastencov je na prechod do dospelého futbalu táto súťaž veľmi dobrá.

 

DUŠAN RADOLSKÝ

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Autor je futbalovým trénerom, pôsobil vo viacerých slovenských kluboch, najvýznamnejšími štáciami boli 1.FC Košice, Slovan Bratislava, MŠK Žilina a Spartak Trnava.

 

Viedol úspešnú slovenskú dvadsaťjednotku, ktorá skončila na majstrovstvách Európy na štvrtom mieste a kvalifikovala sa na olympijské hry v Sydney.

 

Figuroval ako asistent pri poslednom federálnom výbere Československa.


Trénoval aj v Dubaji, výraznú stopu zanechal v tímoch z Českej republiky (Cheb, Olomouc, Hradec Králové, Slovácko) a v meno si urobil aj v Poľsku, kde viedol Dyskoboliu Grodzisk, Ruch Chorzów, Poloniu Varšava či LKS Nieciecza.


Rodený Trnavčan oslávil 13. novembra 65 rokov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama