Trnavské rybníky
reklama

Podľa Zelenského si za zranenia musí spytovať svedomie niekto iný

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.5.2011, 11.44, Ján Král

Tréner Spartaka Peter Zelenský sa pustil do tvrdej kritiky. Po prehre jeho mužstva na Slovane 0:3 si na pozápasovej tlačovke najprv pochvaľoval výkon tímu v prvom polčase, za druhé dejstvo však skritizoval svojich hráčov a kritiku nepriamo adresoval i svojim trénerským predchodcom.

Podľa Zelenského si za zranenia musí spytovať svedomie niekto iný

Pre Trnavčanov mimoriadne smutný pohľad. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama

 

Hodnotenie stretnutia začal gratuláciou kolegovi Jarolímovi k víťazstvu. „Prišli sme na Slovan s mužstvom, aké máme momentálne k dispozícii, ale celkom dobre pripravení. Polčas sme zvládli relatívne dobre, i keď Slovan mal dve šance. Naše protiútoky boli nebezpečné, nedotiahli sme ich ale do konca,“ začal svoj komentár v pozitívnom duchu. Potom však prišla reč na druhé dejstvo, ktoré bolo zo strany andelov tragické. „Po zmene strán sa nám všetko zosypalo ako domček z karát. So svalovým zranením odišli Roman Procházka a Jano Čarnota. Narušila sa nám koncepcia, Slovan strelil dva góly a potom už kraľoval, ovládal celé ihrisko a hral v pokoji. Bolo jasné, že výsledok nepustí a my sme zápas už len dohrávali. Za roky, čo som vo futbale, som ešte nezažil, aby sa nám v dvoch po sebe idúcich zápasoch zranilo šesť hráčov, z toho piati majú svalové ťažkosti. Znamená to, že niekde je chyba. Stále som avizoval, že mužstvo má určitým spôsobom problémy. Prejavilo sa to v závere ligy. Ešte šťastie od pána Boha, že zostávajú len dve kolá. Keby ich bolo viac, dohrávali by sme súťaž asi s juniorkou. Vytiahnuť sme museli Ľuba Gogoláka, ktorý v nedeľu v Nemšovej odohral 70 minút. Lepili sme to ako sa dalo, i preto dnes stretnutie dopadlo ako dopadlo,“ rozhorčil sa Zelenský.
Na následnú otázku novinára, v čom vidí problémy nakopených zdravotných problémov, odpovedal: „Neviem, ja neviem. Chcem sa spýtať vás. Z čoho vyplývajú svalové zranenia? Z čoho? Z únavy, zlého trénovania, hráči nemajú silu - z toho sú podľa mňa svalové zranenia. Keby prišlo ku kontaktom a hráčom by odišli napríklad kolená v súbojoch, tak je to iné. Ale to som nezažil, aby sme stratili za dva zápasy päť hráčov so svalovými zraneniami! Diallo je ďalší. To nie je normálne! Potom nech si spytuje svedomie niekto iný, alebo nech si urobia úsudok iní ľudia. Takto to predsa nie je možné,“ pokračoval zdvihnutým hlasom Zelenský.

Duel priamo na Pasienkoch sledovali len štyria priaznivci Spartaka, v druhom polčase sa pridal i piaty. Bojkot fanúšikov pokračuje. Foto: Michal Hlavatovič

ŠUPA technika
reklama


Vzápätí odpovedal i na otázku, ako bol spokojný s výkonom Zdenka Kaprálika, ktorý nastúpil po boku Dialla v strede obrany. Patrik Gross sa tým pádom presunul na post defenzívneho štítu. „Zdenko prvý polčas odohral celkom dobre, nemám k jeho výkonu výhrady. Pri prvom góle urobil chybu on i Diallo. Ďalšie góly padli po našich obrovských hrubých chybách. Najprv si Jano Čarnota nechal hodiť aut za chrbát, pri druhom góle opäť spravil chybu Marek Kaščák. Opakuje sa to, s Banskou Bystricou to bolo detto. Tak skúsený futbalista, dnes špílmacher Trnavy, ak bude takto pokračovať, neviem, či vôbec bude môcť hrať ďalej futbal,“ nebral si servítku pred ústa Peter Zelenský.

 

Naša poznámka

Zbytočné alibi
Spartak odohral v priebehu pár dní dva zápasy, v ktorých sa zranilo šesť hráčov. Z toho piati (Bicák, Kone, Procházka, Ján Čarnota a Diallo) majú problémy svalového rázu. Tréner Peter Zelenský sa k veci vyjadril na tlačovke po stretnutí na Pasienkoch. Naznačil, že chyba sa stala v minulosti a pripravenosť tímu nebola dobrá. Hoci priamo nikoho nemenoval, každému, kto nemá zalepené oči, uši a myseľ, musí byť jasné, že ide o kritiku prípravy a tréningového procesu pod vedením extrénera Dušana Radolského.
Svalové zranenia sú veľmi špecifické. Ani odborníci zo zdravotníckeho fachu si netrúfnu priamo konkretizovať, čím sú jednotlivé poranenia, pokiaľ nejde o zavinenie priamym kontaktom hráčov, spôsobené. Chyba môže byť v tréningovom procese, môže ísť o únavu, preťaženosť organizmu, nedostatočnú regeneráciu, zlú životosprávu, nevyváženú stravu a podobne. Kto však pozná nároky Dušana Radolského na hráčov, musí viacero zo spomenutých alternatív vylúčiť. Dbal na stravu, odpočinok a vyžadoval i dril.
Peter Zelenský opäť otvoril veľmi citlivú tému a kritizuje svojho predchodcu. Napriek tomu, že sám mužstvo pripravuje už dva mesiace. To nie je málo. Slovenskou špecialitou je hľadanie chýb u iného. Najmä vo futbale. Pritom po dueli na Pasienkoch to ani nebolo na mieste. Kvalita súčasného kádra Spartaka jednoducho nie je porovnateľná so silou, akou disponuje Slovan. Prehru rozdielom triedy vôbec netreba ospravedlňovať hádzaním viny na druhého. Zbytočné alibi... Zelenský ho za Slovan vôbec nepotrebuje. Trnava na body v súčasnom stave skrátka nemala. Bodka.
Dušan Radolský sa k veci vyjadril po prvom mediálnom ataku na svoju osobu. Vtedy zdôraznil, že ide o jeho poslednú reakciu. Veci ďalej nekomentuje. Džentlmensky. Hoci tiež by zrejme vedel argumentovať.
Nech už je pravda kdekoľvek. Spartaku by od budúcej sezóny pomohlo, aby bol za kondičnú oblasť zodpovedný odborník na fyzickú pripravenosť. Tak ako je to všade vo vyspelom svete, a tak ako to bolo za éry Vladimira Vermezoviča, ktorý si so sebou priviedol špecialistu Dejana Iliča. Pomôže to hráčom aj trénerom, i tým bývalým.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama