Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Voľby predsedu ZsFZ? Môj hlas by dostal Ľubomír Moravčík

BLOG - Futbalová téma | 20.1.2016, 15.10, prispievatelia

Už tento piatok 22. januára sa v Nitre uskutočnia voľby nového predsedu Západoslovenského futbalového zväzu. Kandidáti na tento post sú traja – Ján Panák, Róbert Šuník a Ľubomír Moravčík.

NÁZORY: Voľby predsedu ZsFZ? Môj hlas by dostal Ľubomír Moravčík

Autorom názorového stĺpčeka je Peter Moravčík. Foto: archív th

reklama

 

Keď vo funkcii skončil Ladislav Gádoši, so záujmom som si prečítal plány a ambície, aké má Ľubomír Moravčík. Vôbec nikde som však nezachytil programy ostatných dvoch kandidátov.

 

Chýba mi informovanosť, kandidáti mohli spraviť míting s manažérmi klubov v jednotlivých oblastiach a predložiť nám program. Takto kluby pri voľbe regionálneho prezidenta iba zastupujú určití delegati, ktorí sa rozhodnú podľa vlastnej hlavy.

 

Futbalu by pomohlo, ak by delegátov priamo poverovali k rozhodnutiam kluby. Nikto sa nás však na názor zatiaľ nepýtal. Nepovažujem to za korektné, no na to sme si na Slovensku zvykli.

reklama

 

Osobne si myslím, že Ľubomír Moravčík mal pracovať v službách Slovenského futbalového zväzu už dávno. Veď si len zoberte, akou ikonou slovenského futbalu je!

 

Ak by pricestoval s reprezentáciou na kvalifikačné stretnutie, všetci by ho poznali aj v cudzine. Má meno, známu tvár a komunikuje bez rečovej bariéry. Mená ako Ľubomír Moravčík mi v diplomacii slovenského vrcholového futbalu chýbajú.

 

Ak by som mal možnosť voliť jedného z kandidátov, vybral by som si práve Moravčíka.

 

Oponenti môžu namietať, že nemá dostatočné funkcionárske skúsenosti. Tu však ide o to, čo má v hlave a čo chce zmeniť. Navyše, mal by okolo seba ľudí, ktorí by mu so zorientovaním sa vo funkcii pomohli.

 

Som presvedčený, že by dokázal vyčistiť zrno od pliev. Niektorí bývalí rozhodcovia a delegáti sú vo funkciách na zväze doslova zakorenení. Rovnako to funguje aj na oblastných či celoslovenských úrovniach riadenia zväzov.

 

Sedemdesiat percent funkcií obsadili rozhodcovia a delegáti a potom tak vyzerá aj hodnotenie rozhodcov delegátmi, odmeňovanie, na ktoré kluby nemajú dosah a nasadzovanie delegátov aj do líg, kde to nemá opodstatnenie.

 

Slovenský futbal potrebuje zmeny, v Ľubomírovi Moravčíkovi vidím hybnú silu, ktorá by ho mohla posunúť vpred. Môj hlas má, bohužiaľ, nie je mu nič platný.

 

PETER MORAVČÍK

prezident FK Lokomotíva Trnava

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama