Biely Kostol má zatiaľ jedinú hráčsku posilu, no výrazné zmeny na čele klubu
ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.2.2016, 11.00, Ján Král
Veľké zmeny v Bielom Kostole! Doterajší čelní funkcionári miestneho futbalového klubu Miroslav Hrubý a Ľubomír Adámek sa rozhodli skončiť na svojich pozíciách. Funkcie opúšťajú po dvadsiatich rokoch.
Na klubovom plese nechýbali futbalisti A-mužstva, ani funkcionári klubu. Foto: archív tg
Od futbalu si chcú po dvoch desaťročiach oddýchnuť a zároveň dať priestor iným. Novým predsedom klubu sa tak od januára stal Ján Tižinák, do vedenia pribudli aj hráči Marián Samák a Martin Čmehýl.
Mužstvo povedie v jarnej časti nový tréner, A-tím prevzal Peter Neslušan. V kádri nastali zatiaľ minimálne zmeny.
Brankársky post vystužil Jakub Svitek, bývalý gólman Bolerázu a Veľkých Kostolian. Pre tento krok sa v klube rozhodli, pretože doterajšiu jednotku Ľubomíra Šišku limitujú zdravotné problémy s chrbtom.
Biely Kostol v zime absolvoval sústredenie na Dobrej Vode. "K dispozícii mali hráči vlastného maséra, po sústredení ešte mančaft absolvoval regeneračné procedúry vo wellness priestoroch kaštiela v Jaslovských Bohuniciach," informoval vedúci mužstva Tomáš Gažovič.
V obci ležiacej v tesnom dotyku Trnavy to žije i po spoločenskej stránke. Futbalový klub zorganizoval cez víkend už dvadsiaty ročník plesu.
Futbalisti Bieleho Kostola počas voľna na sústredení na Dobrej Vode. Foto: archív tg
Účastníkov bavila kapela Plastik, program spestrilo aj vystúpenie tanečnej skupiny Spišiakovci. V bohatej tombole bola aj valentínska cena obsahujúca pobyt pre dve osoby na Zochovej chate.
"Touto cestou ďakujeme sponzorom za ceny do tomboly, obecnému úradu Biely Kostol na čele so starostom Pavlom Kováčom ako i všetkým ľudom, ktorí celý rok pomáhajú klubu či materiálne alebo iným spôsobom," dodal Gažovič.
"Plesová". Aj s partnerkami. Foto: archív tg