Trnavčania po slabom výkone prehrali so Slovanom rozdielom triedy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.4.2016, 19.50, prispievatelia

V závere zápasu prišli andeli aj o vylúčeného Martina Tótha.

Skóre sa na Pasienkoch menilo už v piatej minúte, keď Horník posunul loptu na Bella, ten ju pod tlakom stratil a pokĺznutie Tótha poslalo do tutovky Vitteka. Skúsený strelec nezaváhal a Spartak prehrával.

V trinástej minúte mohol po skrumáži v šestnástke Slovana nožničkami vyrovnať Depetris, ale akciu hostí zmaril signalizovaný ofsajd. Bratislavčania postupne úplne ovládli hru a na trnavskú bránu sa valil jeden útok za druhým.

Druhý gól domácich prišiel v 23. minúte, keď center Kubíka do šestnástky predĺžil Podaný a Zreľák napálil loptu za bezmocného Jakubecha.

Spartak sa do druhej vážnejšej šance dostal až v 32. minúte, keď Mikovičov center do pokutového územia odvrátil Saláta iba k voľnému Ježovi, ale ten nechal svojou strelou vyniknúť Muchu.

Ihneď po začiatku druhého polčasu sa k centru z pravej strany dostal Pliatsikas a na zadnej tyči našiel Zreľáka, ktorý hlavičkou pridal svoj druhý gól v zápase.

Tréner Hucko sa snažil dvojitým striedaním oživiť hru Spartaka a Haliloviča s Horníkom nahradili Schranz s Kadlecom. Po hodine hry sa dostal k strele Jež a spoza šestnástky znížil na 1:3.

Nádej na dobrý výsledok pre Spartak zhasla v 70. minúte, keď získal v strede poľa loptu Kubík, presne odcentroval do šestnástky na zle bráneného Vitteka a ten opäť skóroval.

Krátko po inkasovaní mohol znížiť Depetris, jeho strelu z vnútra pokutového územia však Mucha chytil.

V 82. minúte fauloval prenikajúceho Kubíka Tóth a rozhodca Chmura mu dal druhú žltú kartu v zápase, Trnavčania tak dohrávali duel oslabení.

Skóre nezmenila ani strela Zreľáka do brvna v samotnom závere a Spartak tak prehral so Slovanom 1:4.