Trnavské rybníky
reklama

Blog Šoková terapia: Vo vlastnej koži

BLOG - Šoková terapia | 26.5.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Keď sa vás leto opýta, čo ste robili v zime, čo odpoviete? S príchodom horúcich dní a minimalizáciou oblečenia si stále intenzívnejšie uvedomujeme veľkosť a rysy nášho tela. Niekto by chcel zakryť silné stehná, iný ozrutné ramená, niekto ďalší smrteľnú bledosť pokožky.

Obchody nás zavaľujú ponukou sexi plaviek. Tak malých, že sotva zakryjú aspoň to podstatné. Krátke tričká, sukničky, šortky.... Drogérie sa predbiehajú v ponuke lepších a kvalitnejších opaľovacích krémov a sprejov faktor 5 až 60, mliek po opaľovaní a beta-carotenu v podobe tabliet. Keď nám nevyšli záväzky z nového roku, tie ďalšie prichádzajú na prelome februára a marca. Fitká praskajú vo švíkoch, kolieskové korčule si obuje aj sused, o ktorom sme si mysleli, že ani netuší na čo slúžia. Časť finančného rozpočtu padne aj na soláriá. V tejto chvíli sa však vynára poriadny paradox. Kvôli komu to robíme? Sebe alebo druhému pohlaviu. Zväčša to je tak, že muži cvičia kvôli sebe a ženy kvôli chlapovi, ktorého majú doma alebo chlapovi, ktorého by chceli mať doma. Extrémy, keď ženy kvôli mužovi schudli desiatky kíl, sú o mnoho častejšie. Navyše, stále viac sa stretávam so situáciou, kde pár tvorí štíhla baba a nejaký kolos. Málokto sa nad tým pozastaví alebo to nedajbože odsúdi. Ak je to opačne, o zvedavé pohľady nie je núdza. A pritom sa rozhliadnime okolo seba. „Mohutní“ chlapi sa nesú ako keby včera vyhrali súťaž Mr. Olympia. Chodia na široko, ale nie preto, že by ich pán Boh extrémne obdaril, ale preto, že sa im šúchajú stehná. Na nesvalnatých obrovských ramenách majú tetovania a tie vystavujú na obdiv v obtiahnutých tielkach, ktoré ešte viac zvýraznia ich pretekárske bruchá. A čo si ako prvé pomyslia ženy, ak zbadajú takého chlapa? Že má pravdepodobne zdravotné problémy. Máloktorá žena ho na prvý pohľad odsúdi na niektorí zo smrteľných hriechov: obžerstvo alebo lenivosť. V opačnom prípade takmer vždy vyjde z úst mužov poznámka, aby sa dotyčná ženská prestala prepchávať a mala začať cvičiť.

reklama

Nuž, leto je veľmi pravdovravné zrkadlo. To, čo sa v zime dalo zakryť vrstvami oblečenia, v lete vystavujeme na obdiv. Niekomu sa podarí do dovolenky zhodiť vytúžené kilá, spevniť postavu, predviesť sa v ultra mini plavkách a opáliť sa tak, že aj južania mu môžu závidieť. Ale v konečnom dôsledku ide len o to, cítiť sa dobre vo vlastnej koži.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama