Trnavské rybníky
reklama

Ľuboš absolvoval všetky ročníky Trnavskej 13! Prezradil recept, ako zvládnuť pivný pochod

RELAX - Trnavská 13 | 30.4.2016, 10.21, Ján Král

Nevynechal ani jeden ročník Trnavskej 13. Ľuboš (42) z Trnavy absolvoval všetkých osemnásť ročníkov pivných pochodov, ktoré sa konajú pravidelne v júni v slovenskom Ríme. Na akcii, ktorá už medzitým prerástla do viacdňového festivalu, nebude chýbať ani tento rok.

Ľuboš absolvoval všetky ročníky Trnavskej 13! Prezradil recept, ako zvládnuť pivný pochod

Na fotografii z minulého ročníka Trnavskej 13 Ľuboš (vľavo) s jedným z organizátorov Igorom Mihálikom. Foto: archív ĽH

 

„Pochádzam z partie, ktorá bola pri zrode podujatia. S organizátormi sa dobre poznám. Všetko vzniklo, keď sme sa vracali z Kukanovej 10 v Trenčíne. Kamarát Mildo vo vlaku povedal, že musíme spraviť niečo podobné aj v Trnave. Desať pív sa mu ale málilo a keďže ich v ten deň vypil trinásť, navrhol názov Trnavská 13,“ spomína Ľuboš.

 

Na nultý ročník má živé spomienky dodnes. „Bolo nás maximálne tridsať, všetci sme sa navzájom poznali. Obliekli sme si rovnaké tričká a chodili sme po podnikoch. Myšlienka sa ujala, ľudia ju prijímali pozitívne. Na prvý ročník prišlo asi 80 ľudí, pri ďalšom počet účastníkov prerástol stovku, teraz je z toho už masová akcia, na ktorú prichádzajú tisícky účastníkov.“

 

Samozrejme, nie je jediný, kto sa zúčastnil na všetkých ročníkoch. Partia súčasných organizátorov stála pri akcii od začiatku, pre povinnosti na festivale však nemohli prejsť všetky pochody.

 

--- --- ---

Ako bolo na Trnavskej 13 pred rokom? Pozrite si článok a fotografie TU.

--- --- ---

 

Trnavská 13 - to už dnes nie je len pivný pochod ale aj hudobno-športovo-spoločenská megaakcia. Tento rok sa uskutoční 10. - 11. júna v mestskom amfiteátri, kam sa presťahuje z tréningového vrhačského sektora na Slávii.

 

Chýbať nebudú mestský beh, vystúpenie hudobných kapiel a tradične ani pivný pochod so štartom v sobotu ráno. Chystá sa na neho aj Ľuboš.

 

„Pracujem v Bratislave a kolegom vždy počas roka hovorím, ako bolo na akcii dobre. Tak ich navnadím, že potom ma nútia už ísť s nimi. Počas presunov medzi podnikmi im poukazujem aj krásy Trnavy. Rád ochutnávam pivá z menších remeselných pivovarov. Z tradičných mám najradšej plzenské. A najviac sa vždy teším na nové zastávky, ktoré v predošlých rokoch neboli.“

 

Ľuboš (vľavo) absolvoval minuloročný pochod s touto partiou. Foto: archív ĽH

 

Má aj recept na to, aby ho pivo predčasne spoločensky neunavilo. „Hlavne treba mať dobrú náladu a dobrú partiu, zbytočne sa neponáhľať, veď nejde o preteky a už vôbec nie v pití! Mám pivo rád, ale nikdy som trasu neprešiel tak, že by som si na každej zastávke dal iba tento zlatistý mok. Sem tam zvolím Kofolu, sem tam malé pivo, hlavne sa však treba medzi pitím aj najesť. Skrátka treba piť tak, aby sme prišli rozumne do cieľa.“

 

Cení si aj fakt, že na akcii vždy stretne veľa známych a kamarátov, ktorých dlhšie nevidel.

 

„Ku kuriozitám môžem zaradiť, že na každom pochode stretnem niekoho, kto má psa oblečeného do trička vyrobeného k pochodu. Akoby to bola móda, obliecť aj svojho psa ako plnohodnotného člena posádky,“ dodal.

 

Generálny partner Festivalu Trnavská 13 je Pernštejn, hlavnými partnermi sú ZF Slovakia a HKS Forge.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama