Futbalová anketa: Fanúšikovia Spartaka volia najlepšieho stopéra slovenskej ligy
ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.5.2016, 10.27, Ján Král
Po brankárovi a pravom obrancovi si fanúšikovia futbalového Spartaka volia aj najlepších stopérov klubu v samostatnej slovenskej lige. Hlasovanie je spustené, trvá do konca nedele.

Anketu organizujú televízia Spartak.tv a webové portály spartak.sk a trnavskyhlas.sk. Meno víťaza v kategórii brankár zverejnia až po celom ukončení ankety.
Fanúšikovia, ktorí sa zapoja do hlasovania, môžu vyhrať každý týždeň darčekové poukazy a aj celkové hlavné ceny, ktorými sú:
1.miesto Skybox na vybraný zápas Spartaka Trnava pre 8 ľudí v sezóne 2016/2017.
2.miesto Permanentka na ligové zápasy Spartaka v sezóne 2016/2017
3.miesto Podpísaný dres Spartaka Trnava a sada kníh (Krok od futbalového neba, Anton Malatinský, Od Laussane po Zurich).
Tento týždeň pokračuje hlasovanie o najlepších stredných obrancov. Keďže sú stopéri v zostave dvaja, hlasovanie rozdelili na dva týždne a po dokončení vyberú do Najlepšej jedenástky Spartaka dvojicu, ktorá získa v sumáre najviac hlasov.
Zmena oproti poslednému hlasovaniu je, že môžete hlasovať za dvoch kandidátov na najlepšieho stopéra v lige v každom kole.
Nominovaní stopéri v prvom týždni hlasovania:
Petr ČMILANSKÝ – Dnes 48-ročný bývalý stopér je rodákom z českého mesta Sokolov. Výraznú časť svojej kariéry však strávil na Slovensku, kde postupne hrával za Tatran Prešov, Spartak Trnava či Inter Bratislava. V drese trnavského klubu strávil tri sezóny, v lige odohral 89 zápasov a dal 2 góly. Vyskúšal si aj zahraničný angažmán v nemeckom LR Ahlen, ktorý v tom čase pôsobil v druhej nemeckej lige. Profesionálnu kariéru ukončil v drese Senice. Neskôr sa v trnavskej oblasti objavil ešte ako tréner okresných klubov ako napríklad Smoleníc či Suchej nad Parnou.
Peter ČVIRIK – Futbalista s prezývkou Čviro sa narodil 13.6.1976 v Leviciach. Kariéru medzi seniormi začínal v Dukle Banská Bystrica. Odtiaľ si odbehol na hosťovanie do Žiliny a v roku 2000 prestúpil do Matadoru Púchov. Neskôr sa z prvoligových trávnikov vytratil a obliekal dres Veľkého Lapášu, aby v roku 2005 prišiel prvýkrát do Spartaka Trnava. V kádri andelov zostal iba rok a odišiel do vtedy najlepšieho klubu na Slovensku Artmedie Petržalka. Skúsený stopér si vyskúšal aj zahraničné angažmány v Poľsku a Rumunsku. V roku 2011 sa pod trénerom Pavlom Hoftychom vrátil do Trnavy a v klube zostal jeden a pol roka. Bojoval o titul i o záchranu a v zime 2013 odišiel do českej Jihlavy. Za Spartak odohral v lige 67 zápasov a dal 7 gólov.
Boris GODÁL – Odchovanec trenčianskeho futbalu začínal s futbalom „doma“ v klube MŠK Lúka. Odtiaľ sa presunul do Trenčína, kde hrával za mládežnícke kategórie. Ako 19-ročný mladík zamieril z Trenčína na hosťovanie do vtedy treťoligových Moravian nad Váhom a ako sám tvrdí išlo, čo sa týka partie v mužstve, o jedno z najkrajších období jeho kariéry. Po návrate do Trenčína sa prepracoval do prvého tímu a neskôr sa stal dokonca kapitánom mužstva. Jeho výkony mu vyniesli prvý zahraničný angažmán v kariére. V roku 2013 prestúpil do poľského klubu Zaglebie Lubin. V začiatkoch svojho pôsobenia u našich severných susedov sa mu darilo, no neskôr prišli zranenia, po ktorých sa už do zostavy Zaglebie nevrátil. V lete 2015 prestúpil do Spartaka Trnava, za ktorý zatiaľ odohral 22 zápasov a dal 2 góly.
Martin POLJOVKA – Stopér prezývaný Bolek, nevysoký vzrastom, ale za to vyčnievajúci svojimi výkonmi na ihrisku. Rodák z Banskej Bystrice (41) spojil celú svoju kariéru s dvoma klubmi. Materskou Duklou a Spartakom Trnava. Dres andelov si obliekal dlhých osem rokov (1999-2007). V Spartaku aj v Dukle nosil kapitánsku pásku a svojho času vytvoril s Petrom Doležajom jednu z najlepších stopérskych dvojíc v našej lige. Na konte má aj dva štarty v slovenskej reprezentácií. V drese Dukly Banská Bystrica odohral viac ako 200 ligových zápasov. V drese andelov sa objavil 179-krát a pridal aj jeden gól.
Marián TIBENSKÝ – bývalý hráč Spartaka oslávi v septembri päťdesiatku. V Trnave pôsobil dvakrát. Prvýraz ešte v československej lige. Z Trnavy odišiel v roku 1993 do českého Chebu a u západných susedov obliekal aj dres Českých Budějovíc a Viktorie Žižkov. Po návrate na Slovensko v roku 1995 opäť obliekol dres Trnavy. Tento raz už v slovenskej lige. Po ročnom pôsobení v malom Ríme prestúpil do Žiliny, kde sa tiež zdržal rok. Na koniec kariéry zamieril opäť do Čiech a hrával za Karvinú. Neskôr sa vydal na trénerskú cestu a viedol napríklad druholigový Senec. V Trnave sa objavil ešte raz. Trnavský dres si obliekol počas otváracieho zápasu nového štadióna Spartaka Trnava proti legendám Ajaxu Amsterdam. Celkovo má v Trnave ligové štatistiky 90 zápasov, 10 gólov.
Róbert OVAD – 45-ročný rodák z Ružomberka strávil celú kariéru na Slovensku. V najvyššej súťaži postupne pôsobil v Banskej Bystrici, Interi, Trnave, rodnom Ružomberku a na záver kariéry nastupoval za Púchov. Trikrát hral za reprezentáciu Slovenska a bol pri historicky najvyššej prehre našich futbalistov v júni 1995 proti Argentíne (prehrali sme 0:6). Za Spartak odohral 82 zápasov a vstrelil tri góly. V drese Púchova sa predstavil v najslávnejšom dvojzápase v histórií klubu proti španielskemu FC Barcelona.
Boubacar DIALLO – Guinejský reprezentáčný stopér oslávil v pondelok 30 rokov. Futbalovú kariéru odštartoval vo Francúzsku, kde ho angažoval tím GFC Ajaccio. V klube strávil tri roky a presunul sa do štvrtoligového klubu Sporting Toulon. Práve z tohto klubu prišiel v roku 2010 na skúšku do Trnavy. Mužstvo vtedy viedol Dušan Radolský, ktorému sa Diallo zapáčil a preto s klubom podpísal kontrakt. Z guinejského stopéra sa stal defenzívny pilier Trnavy v sezóne 2010/2011. Po príchode trénera Pavla Hoftycha však vypadol zo základnej zostavy a po jesennej časti sezóny 2011/2012 v klube skončil a prestúpil do libanonského klubu Al-Ahed, za ktorý hráva dodnes.