Chutná a zdravá voda: Pomôže filter na vodu
SERVIS - Dom a záhrada | 3.6.2016, 17.50, inzercia
O tom, aký je príjem tekutín dôležitý, nemusíme ani hovoriť. Sami viete, že bez vody sa človek nezaobíde. Nie ste z tých, ktorí obľubujú vodu z kohútika? Ste unavení z neustáleho ťahania minerálok zo supermarketov? Riešenie v tomto prípade môže poskytnúť filter na vodu.
zdroj foto: bigstockphoto.com
Pitný režim je základ a to nielen v lete
Voda je nevyhnutnou zložkou pre naše zdravie a správne fungovanie organizmu. Dospelý človek by mal vypiť denne aspoň 1,5 litra vody a najlepšie 2 litre.
V letných mesiacoch je dôležité dodržať pitný režim ešte dôkladnejšie ako počas ostatných období v roku. Denná spotreba vody je však veľmi individuálna a závisí napríklad na hmotnosti či na iných vnútorných a vonkajších faktoroch.
Príjem tekutín prispieva nielen ku zdraviu a zvýšeniu fyzického výkonu, ale aj k zachovaniu pružnosti a hladkosti pokožky. Krásu hľadajme už vo vnútri.
Pime zdravú vodu
Čo je najlepšie piť? Odpoveďou je zdraviu prospešná čistá voda - zhodujú sa v tom aj mnohí odborníci. Nič nenahradí čistú vodu a jej pozitívne účinky, preto je potrebné ju zaradiť do svojho denného režimu.
Zabudnite na sladené vody, ochutené či nealko nápoje. Doprajte si ich len vo výnimočnej situácii. A tiež sa nesnažte pitný režim dobiehať čajmi alebo kávou.
Netvrdíme, že sa máte stať tzv. aquaholikom a nikdy nezhrešiť iným nápojom. Voda je naozaj to najzdravšie, čo svojmu organizmu môžete dať. Dokonca existuje určitý vzorec, podľa ktorého si môžete vypočítať odporúčaný prísun tekutín podľa hmotnosti.
Keď voda z vodovodu nechutí
Hlavným dôvodom, prečo voda nechutí, je ten, že obsahuje chlór. Ním sa voda vo verejných vodovodoch dezinfikuje. Ak patríte k skupine ľudí, ktorí neuprednostňujú vodu z kohútika, siahate po minerálke.
Od ťažkého nosenia minerálok a kopenia plastových fliaš doma vás môže odbremeniť filter na vodu.
Ani minerálka, bohužiaľ, nenahradí vodu, pretože obsahuje minerálne látky. Tie organizmu nemusia vždy padnúť „vhod”.
Vodný filter predstavuje moderný spôsob zlepšenia chuti vody. Okrem toho dokáže skvalitniť jej vlastnosti, ale to už závisí na konkrétnom výbere filtra.
Filter na vodu ako zdravé riešenie
Veľmi podstatné je klásť dôraz aj na skladbu príjmu tekutín. Jej základom by mala byť čistá voda alebo minerálna pramenitá voda s optimálnym zložením minerálnych látok ako sú horčík, sodík alebo vápnik a iné.
Filtre na vodu sú už bežnou súčasťou mnohých slovenských domácností. Veľkým problémom vody však často býva jej vysoká tvrdosť, ktorá spôsobuje vznik vodného kameňa.
Aké filtre existujú?
V súčasnosti poznáme dva základné druhy filtrov pre úpravu vody. Sú to buď filtre nainštalované priamo na vodovodnú batériu, alebo centrálne zariadenia.
Pri voľbe vhodného filtra treba vziať do úvahy, kde všade potrebujete mať filtrovanú vodu. Ideálne je poradiť sa s odborníkom a dať na jeho odporúčanie na základe vykonania rozboru vody.
Rozbor vody si môžete dať spraviť v akreditovanom laborátoriu. Potrebujete na to len sterilnú malú fľašku so vzorkou vašej vody. Pre bežné používanie akreditovaný rozbor nepotrebujete. Postačí, ak ho vykoná firma, ktorá vám inštaluje filter.