Trnavské rybníky
reklama

V Trnave bude ďalšia Zóna bez peňazí

AKTUALITY - Trnava | 6.6.2016, 08.30, prispievatelia

Letná zóna bez peňazí dostane opäť priestor v centre Trnavy. Tentoraz sa uskutoční 18. júna v priestoroch bývalého kníhkupectva Pod stĺpami na Hlavnej ulici a to od deviatej do sedemnástej hodiny.

V Trnave bude ďalšia Zóna bez peňazí

Na podujatí vládne príjemná nálada. Foto: archív organizátorov

Cukrovar bývanie
reklama

 

„Mám radosť, keď nájdem niečo pekné a zachovalé, čo si môžem vziať domov,“ hovorí 31-ročná Katarína, ktorá sa na trnavskej Zóne bez peňazí zúčastňuje pravidelne a nevynechá príležitosť ani o dva týždne v sobotu, aby zavítala na podujatie, ktoré sa už tradične v Trnave koná.

 

„Zároveň sa vždy poteším, keď vidím, že niekto druhý si vezme niečo, čo som na podujatie priniesla ja,“ tvrdí Katarína ďalej na margo výmenného obchodu, ktorý je alfou a omegou tejto akcie.

 

Ďalšia zóna bez peňazí prebehne tentokrát 18. júna od 9.00 do 17.00 v priestoroch Pod stĺpami, ktoré Trnavčania poznajú ako bývalé kníhkupectvo.

Dni zdravia
reklama

 

Priniesť so sebou môžu letné oblečenie, knihy, šperky, kuchynské pomôcky, funkčné domáce spotrebiče či iné doplnky do domácnosti, školské pomôcky a hračky.

 

V minulosti návštevníci podarovali aj televízor, počítač, mikrovlnnú trúbu, lyže, hrnce, fotoaparáty.

 

Okrem bežných návštevníkov si na svoje vždy prídu aj zberatelia, ktorí na Zóne hľadajú zaujímavé knihy, pohľadnice, keramické hrnčeky alebo porcelán.

 

Ale pozor! Veci by mali byť zachovalé a funkčné, tak aby ich mohli ešte druhí ľudia využiť. Deravé svetre, špinavé hračky či roztrhané knihy radosť už nikomu neurobia.

 

„Cieľom podujatia je darovať veci, ktoré sú pekné, majú stále hodnotu, ale už ich doma nepotrebujeme,“ vysvetľujú organizátori, ktorí zvyšné veci prerozdelia pre rodiny v núdzi.

 

Súčasťou podujatia, do ktorého sa zapája čoraz viac dobrovoľníkov, bude aj tvorivá dielnička pre deti či gastrokútik. Vítaní sú však všetci, ktorí len túžia stretnúť známych a stráviť čas inak ako doma. 

 

Podujatie opäť podporilo Mesto Trnava, spoločnosť ASA, tlačiareň Progres Čeleda a občianske združenie Projekt Život.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama