Opoj vylúčia zo súťaže, klubový funkcionár sa obáva zániku futbalu v obci
ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 8.6.2016, 09.42, Ján Král
Osud futbalových Smoleníc postihne aj Opoj. Účastník 8. ligy A v nedeľu nedohral duel v Bíňovciach a stretnutie tak bude mať dohru za zeleným stolom. Nakoľko pôjde už o tretiu kontumáciu stretnutia Opoja v sezóne, klub vylúčia zo súťaže.
Futbalový Opoj čakajú ťažké časy. Foto: Ján Král
reklama
Rozhodnutie ešte musí Oblastný futbalový zväz Trnava potvrdiť v úradnej správe. Nové normy však nedávajú priestor na manévrovanie.
Opoju totiž skontumovali jesenné duely v Lovčiciach (neoprávnený štart hráča), vo Vlčkovciach (inzultácia rozhodcu) a teraz v Bíňovciach (nedohraný zápas pre nízky počet hráčov).
Výsledky klubu budú anulovať, zároveň hrozí oddielu aj finančná pokuta. Smoleniciam, ktoré postihol prednedávnom rovnaký osud, vymerali penále vo výške 1000 eur.
Predseda opojského futbalu Rudolf Šípka vraví, že takýto trest môže viesť k zániku futbalu v obci.
„S takýmto niečím sme nepočítali. Futbal v Opoji padne. Problémy sme mali už doteraz veľké, neviem si predstaviť ani, z čoho by sme takúto sankciu zaplatili. Žiakov nemáme, dorast tiež nie, chlapi pracujú na smeny, niekedy skrátka ťažko naplníme potrebné počty,“ vravel Šípka.
„Už nemám ďalej síl, aby som čokoľvek podnikal. Chcel som futbal v obci ešte podržať, keď to má ale takto vyvrcholiť, nespravím s tým nič. Budem o tom starostu Petra Bartoviča informovať, ten je momentálne vo Francúzsku. Ťažko sa mi k tomu aj hľadajú slová,“ pokračoval.
„Obávam sa však, že podobných prípadov bude v dedinskom futbale pribúdať a amatérsky futbal to negatívne pocíti,“ dodal.
V nedeľu mal Opoj hrať so Slovenskou Novou Vsou záverečné kolo 8. ligy A. Duel sa však po potvrdení informácie o vylúčení klubu zo súťaže neuskutoční. Rudolf Šípka uviedol, že ak bude záujem z oboch strán, pokúsia sa dať dokopy aspoň priateľské stretnutie so Slovenskou Novou Vsou.
Pozor na nastúpenie do zápasu by si mali dať v záverečnom kole aj v Borovej, ktorá hostí Bíňovce. Klub má na konte už dve kontumácie a hoci by už bolo po sezóne, zrejme by mančaft v prípade tretej kontumácie tiež neminula mastná pokuta.