Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na lane Maslo, Ďubek i Šulek

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.1.2011, 00.00, Ján Král

Koniec leňošeniu. Nabehané kilometre, hektolitre potu a dennodenný dril. To čaká v najbližších týždňoch futbalistov Spartaka. Zimnú prípravu odštartovali ako prvý tím z corgoňligistov v pondelok 3. januára.

Na lane Maslo, Ďubek i Šulek

Zimný dril je v plnom prúde. Foto: Ivan Kopčáni

reklama


Na úvodnom zraze privítal tréner Dušan Radolský nekompletný a jemne pozmenený káder. Chýbali legionári z Afriky (Diallo, Kone) a Brazílie (Coimbra, Wellington), ktorí pricestujú na Slovensko vo štvrtok 6. januára.

 
Odchody
Jedna novinka sa týka i zloženia realizačného tímu. Kormidelníkovi Radolskému budú počas jari asistovať Jozef Šuran a kouč brankárov Andrej Kostolanský. Milan Malatinský sa presúva na post trénera staršieho dorastu Spartaka, kde nahradí Pavla Bartoša. Z hráčskeho kádra vypadli Tomáš Hanzel, Michel Neto a Josip Čorič. Do béčka preradili Martina Mikoviča a Erika Saba. Miesto v kádri sa neušlo Ľubomírovi Gogolákovi, ktorý na jeseň pôsobil v Šali. Aktuálne si hľadá angažmán. Neisté zostáva zotrvanie Petra Mráza. Trnavčania ponúkli urastenému obrancovi nový kontrakt so skromnejšími podmienkami. Hráč sa má do konca týždňa vyjadriť, či kontrakt akceptuje. V opačnom prípade v klube nebude pokračovať.


Príchody
Červeno-čierni majú eminentný záujem na zotrvaní Mareka Kaščáka, ktorý v Trnave na jeseň iba hosťoval. Teraz všetko závisí na dohode Spartaka s Olomoucom. Trnavčania však už napevno dotiahli polročné hosťovanie 28-ročného útočníka Serede Ladislava Tomačeka. Na skusy prišli 24-ročný obranca Jozef Kapláň z Liptovského Mikuláša a Spišskonovovešťan Lukáš Kováč (23). Stredopoliar s nízkym ťažiskom naposledy hosťoval v Galante. Spartak sa zaujímavé aj o zaujímavé mená zo slovenskej ligy. Trnavčania rokujú o príchode dubnického stredopoliara Petra Šuleka či Ružomberčanov Petra Ďubeka (stredopoliar) a Jána Masla (stopér). Na próbu by mali prísť aj viacerí zahraniční futbalisti. Prestupový kolotoč sa točí veľmi intenzívne. Čo platí dnes, môže byť zajtra úplne inak.

reklama


Káder sa utriasa
Kto bol na prvom zraze? Raška, Slovenčiak, Székely – Procházka, Mikinič, Guldan, Bernáth, Machovec, P. Čarnota, J. Čarnota, Ľ. Hanzel, Mráz, Gross, Dohnálek, Bicák, M. Železník (návrat z hosťovania v Senci). Kaščák, Diallo, Kone, Coimbra a Wellington sa k tímu pripoja v závere týždňa.
Odchody: T. Hanzel, Neto, Čorič, Gogolák, Bránsky (hľadajú si angažmán), Sabo, Mikovič (B – tím)
Príchody: Tomaček (Sereď – polročné hosťovanie ), J. Kapláň (Liptovský Mikuláš - skúška), L. Kováč (Galanta - skúška)

Aj proti Crvenej Zvezde Belehrad
Spartak sa počas zimnej prestávky stretne so zaujímavými súpermi. V Tipsport lige zabojuje o prémiu pre víťaza, ktorá predstavuje 300 000 českých korún.
8. 1. o 13.h: Zlín – Spartak (Tipsport liga, umelá tráva v Luhačoviciach)
15. 1. o 11.h: Myjava - Spartak (Tipsport liga, UT na Myjave)
22. 1. o 13.h: Z. Moravce - Spartak (Tipsport liga, UT na Myjave)
17. – 22. 1.: kondičné sústredenie v Piešťanoch (Hotel Park)
19. 1. o 16. h: Piešťany – Trnava (umelá tráva v Piešťanoch)
22. 1. o 13.30: Zl. Moravce – Trnava (UT v Piešťanoch)
25. 1. o 13.h: Trnava – Michalovce (UT Lokomotívy)
29.1. Olomouc – Trnava (v Luhačoviciach, zápas sa hrá v prípade, ak Spartak nepostúpi v Tipsport lige)
2. – 12.2.: herné sústredenie v Turecku (Trnavčania odohrajú štyri prípravné zápasy, traja súperi sú v štádiu vybavovania, zatiaľ je potvrdený duel s Crvenou Zvezdou Belehrad (5. 2., čas ešte neurčili)
16.2. o 14.00: Honvéd Budapešť – Trnava
19.2. o 14.00: Spartak – Petržalka (generálka na ligu)

 

čriepky z prvého tréningu
- Prvý tréning roka takmer nestihol Mário Bicák. Cestou z východného Slovenska uviazol v dopravnej zápche pod Strečnom. „Skrížil sa tam kamión, čakanie bolo na niekoľko hodín. Otočil som teda auto a išiel 80-kilometrovou obchádzkou. Ani tým som však nevyhral, cesty boli neupravené,“ zvestoval po svojom príchode do areálu Štadióna Antona Malatinského ľavý stredopoliar Spartaka. Napriek cestovateľským patáliám prišiel na zraz včas a vyhol sa tak pokute, ktorú by mu tréner Radolský za neskorý príchod zrejme neodpustil.
 
- Ľuboš Hanzel prišiel na tréning autom, hoci býva neďaleko štadióna. Naše podpichovanie, či nezvolí nabudúce prechádzku prešiel s úsmevom. Ten však bol oprávnený. Šogo, ako ho prezývajú, predĺžil so Spartakom zmluvu o dva roky a po niekoľkomesačnom výpadku zavinenom zranením sa vrátil do tréningového procesu. Navyše, darí sa i jeho synovi Kevinovi, ktorý sa narodil 30. októbra. „S priateľkou sa tešíme, že dieťa je zdravé a aj dobre spí. Ostatné dni voľna sme strávili na Donovaloch, synček poslúchal a my sme si dobre oddýchli,“ uviedol 23-ročný tatko.
 
- Kapitán Martin Raška prišiel na zraz v dobrej nálade a zarastenou tvárou. Zaujímalo nás, či ide opäť o nejaký futbalový rituál, ako keď si nechal bradu po víťazstve v Senici až do najbližšej prehry. „Dostal som od manželky na Vianoce darček na zastrihávanie fúzov. Tak ho teraz na brade testujeme. S futbalom to tentoraz nemá nič spoločné,“ smial sa trnavský kapitán. Sviatky trávil doma s rodinou. Napriek tomu, že nedostali tréningový plán, aktivitu zo svojho denného programu ako pravý profesionál nevynechával. „S Patrikom Grossom sme sa popri oddychu chodili hýbať. Snažil som sa rodine vynahradiť čas, ktorý som sa im pre futbalové povinnosti v Trnave nemohol venovať. Navštívili sme sa so známymi a kamarátmi.
 
- Hráčov privítali na úvodnom zraze traja zástupcovia manažmentu. Generálnym manažér Jozef Valovič, vyhľadávač talentov Jozef Adamec a športový riaditeľ Martin Stano. Posledne menovaní dostal počas vianočných sviatkov skutočne netradičný darček. „Manželka mi venovala zoskok padákom,“ prezradil v krátkej debate. Dlhoročný sen si teda môže trnavský funkcionár už onedlho splniť.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama