Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Hamšík zožere Anglicko aj Maďarsko

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 20.6.2016, 08.30, prispievatelia

Peter Vozár je hráčom Hrnčiaroviec nad Parnou a futbal berie s nadhľadom, o čo sa snaží aj vo svojich glosách.

Futbalová glosa: Hamšík zožere Anglicko aj Maďarsko

Marek Hamšík (v bielom) je futbalista svetového formátu. Foto: Juraj Cisár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz si Vozo vzal na paškál prebiehajúce Majstrovstvá Európy 2016 vo Francúzsku. 

 

Milí priatelia, už som scel mat pokoj, ale prišol brat, a že som ako zvieratko. Tak ale tých portugalcov sa ani inak pozerat nedalo. Dig, Dilino, Digestor a Rosaldo.

 

To sa smejem doteraz. Nedávno som si druhýkrát prečítal knihu od portugalského spisovateľa José Saramago, volá sa Mesto slepých.

ŠUPA technika
reklama

 

Hrozivá predstava o tom, ako postupne celé ludstvo zachváti epidémia slepoty. A ja už začínam mať strach, lebo už to začalo v Portugalsku.

 

Akurát to vypuknutie začalo trochu inak. Oni nominovali slepého trénera a navyše úplne bez kompetencií. Lebo keby mal aspon také, ako má ranná čata upratovačiek, na posledný zápas by poslal uplakanca na jachtu za priateľom z Maroka.

 

Vo všeobecnosti zúfalá hra mužstiev poskladaná okolo preplatených hviezd je okrem spomenutého Rontugalska už nie na smiech, ale na plač.

 

To ked hrá Išvédsko, okrem polčasovej prestávky sa oplací prepnút na piatu reprízu búrlivého vína. Viac ako polovicu zápasov som nevidel, ozaj som si mohol odpuscit aj ten včerajší, ale nebyt neho, tak toto nenapíšem.

 

V živote som velkému fotbalu nerozumel, ale čo chápem karmicky je pár vecí. Tu sa mi rýmuje Rošnický a jeho vyňadrenie spred pár rokov. Prečo to nepovedať, ja nemám novinársku akreditáciu ani mantinely stanovené finančnými skupinami vlastniacimi médíá.

 

Dost problémov mám s vchodovými dverami a zábradlím na dvojku. Napriek tomu každý týžden hrám okresný prebor a též som dobrý a vdačný chalan.

 

Asi nebude náhoda, že Británia vystupuje z EÚ zároveň so skončením zmluvy pána Rosu.

 

Aby som sa vrátil k tomu karmickému fotbalu.

 

Ibrakadabra sa móže fajtovať v kabíne, opäť systém postavený na jednom hráčovi, naozaj pár zápasov vyzerá ako existenčná dráma pár preplatených milionárov, ale mna trt zaujíma ich pohnutie mysle v mínus 15., 13., celej dvanástej lebo niekto z UEFY spravil vlastnému decku lobotómiu, aby si ho plačko všimol.

 

Chvalabohu reklama. A tam zase Ronaldo.

 

Aspoň tam mu to ide. Potom to začne. Hviezdy vystriedajú diapazón optimistických xichtov, aby na ihrisku na každé písmeno abecedy našli v rýchlom poradí výrazy od Aspergera po čisté Zúfalstvo.

 

Od nedostatku futbalého umenia sa komentátor rozhovorí o tom, ako pred tromi rokmi práve snímaný futbalista pomohol nejakej babičke cez prechod.

 

Taký Škrťo by ju vynésol v šmýkačke hore schodáma a Ďurica vyhlavičkoval nákup na piate. Predtým by ju mladý Vladko povodil po meste a na prechode jej dal dal troje jasličky. A jej opieráku osem, až by ho fauloval.

 

Oveľa viac je tento turnaj o non šampónoch, bárs by Marcel mohol vykrikovať o futbalovej revolúcii, bárs by Íri, jedni aj druhí, Maďari, Island postúpili, iste aj bratia spoza Moravy, ale to sa akcentuje len v tom prípade, ak na seba narazíme v osemfinále a celé západné Slovensko to od stavu 2:0 pre nás bude pozerať na českých staniciach.

 

BTW: Ivo Hlinka vypočítal, že po postupe zo skupiny narazíme na Maďarov. A pretože maďarská internetová hackerská organizácia Béla crew avizovala útok velkého rozsahu, tak vyraďovací zápas bude juh Slovenska pozerať v maďarčine.

 

Najväčšie pozitívum bude, že po tomto zápase vyjdú z módy tepláky a lá diskotékový odev. Királyi, či jak mu je nechá útržky na sieti potom, čo mu neustále vyťahovať loptu z brány.

 

Niekde v Tichom oceáne, alebo kde, našli živočíchov, čo žijú v mori na kameňoch. Oni ich žerú. Vedci im zuby skontrolovali a že tvrdšie ako diamant.

 

A videli ste už Hamša po góle? On zežere Anglicko aj Maďarsko, každého, čo sa mu postaví do cesty, lebo on zedol aj futbal.

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama