Bratia Vidovci sa stretli v pôrodnici, Lukáš bude šéfovať Martinovi na ihrisku
ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 4.7.2016, 16.00, Ján Král
Nestáva sa často, aby sa bratom narodili takmer v rovnaký deň potomkovia. V prípade Martina a Lukáša Vidovcov sa tak stalo. Ich synovia prišli na svet 22., resp. 24. júna.
Hrdí tatkovci Lukáš (vľavo) a Martin Vidovci so svojimi synmi. Foto: Ján Král
Príbeh je o to zaujímavejší, že obaja súrodenci sú futbalistami a od novej sezóny sa stretnú v jednom tíme. Mladší Martin hráva za Zavar, kam prichádza v úlohe trénera, možno aj hrajúceho, Lukáš.
Bývalý hráč Spartaka, ktorý má na konte aj osemnásť ligových štartov, naposledy pôsobil v Šúrovciach. Po zranení ramena presedlal na trénerskú dráhu a robil asistenta Miroslavovi Hájičkovi.
Martinovi Vidovi porodila manželka Eva syna Dávida 22. júna 2016 o 13:45, Lukášovi priviedla partnerka Miroslava na svet Mattiasa 24. júna 2016 o 11:50.
Gynekológovia dokonca pôvodne avizovali obom mamičkám rovnaký termín pôrodu - 15. júna. Výpočty sa napokon po vyšetreniach ešte upravili.
"Nie, neboli sme pred deviatimi mesiacmi s bratom a partnerkami na spoločnej chate," zasmial sa Lukáš na naše podpichovanie.
"Je to príjemná zhoda náhod. Bratranci aspoň budú môcť spolu oslavovať narodeniny. Je to môj prvý syn, dúfam, že z neho vyrastie futbalista," pokračoval starší zo súrodeneckej dvojice.
Zápasy chce absolvovať z lavičky
Z pôrodnice už majú partnerky obaja doma, onedlho sa bratia stretnú aj na futbalovom ihrisku.
"V Zavare ma chcú presvedčiť, aby som aj hrával. Nie som tomu ale naklonený a navyše nie som fyzicky úplne v poriadku. Tréner v úlohe hráča nemá taký prehľad o mužstve ako z lavičky. Viac-menej sa v prípade, že budeme mať na zápas k dispozícii dostatok hračov, nechystám hrať," tvrdí Lukáš.
Jeho rozhodnutie ovplyvňuje aj fakt, že po plastike ramena sa od novembra ešte stále nedal úplne zdravotne dokopy a nechce riskovať zranenie.
"Klub ma presvedčil svojimi víziami, ľudia tu chcú posúvať futbal dopredu. V areáli sa majú diať veľké zmeny, videl som projekt, podľa ktorého sa má robiť aj nový umelý trávnik, prerábať sa bude tribúna. Navyše, v tíme pôsobí viacero kvalitných futbalistov a v klube sú veľmi dobré podmienky, v niektorých ohľadoch možno ešte lepšie než sme mali v Šúrovciach."
Do tímu by rád priviedol viacerých hráčov. "Oslovil som niektorých chalanov aj zo Šúroviec, uvidíme, čo sa podarí. Bavil som sa aj s Ľubomírom Geršim zo Zelenča, predtým než ukončí kariéru by som si s ním ešte rád zahral v jednom tíme aspoň časť zápasu. Všetko je ešte otvorené," dodal Lukáš.
Žiadne prieky, bratovi chce pomôcť
Martin Vido nedostane od svojho brata Lukáša vraj žiadne úľavy. "Naopak, budem na neho ešte prísnejší. Takisto nemá vyárendované miesto v základnej zostave. Bude musieť oň bojovať ako ostatní," vraví nový kouč Zavara.
S bratom ráta na poste defenzívneho záložníka. "Tá pozícia mi vyhovuje," vraví Martin.
"Bude to špecifické, osobne sa na to ale teším. Vidím na bratovi, že ho trénerčina baví. Veľa podchytil od Mira Hájička v Šúrovciach. Páči sa mi jeho vízia, aké tréningy a herný systém chce zaviesť. Uvidíme, ako to zoberú spoluhráči, verím, že všetko bude klapať a ešte vylepšíme tretie miesto aspoň o jednu priečku. Ak bude poctivá tréningová dochádzka, mužstvo na to kvalitatívne má," myslí si Martin Vido.
Súrodenecké doberanie sa nechajú za dverami domácností, v hráčskej kabíne chcú podporiť jeden druhého. "Problémy bratovi robiť nebudem, to vôbec nie je môj štýl. Naopak, podporím ho a budem sa mu snažiť, čo najviac pomáhať," dodal Martin.