Trnavské rybníky
reklama

Hádzanári Hlohovca sa v pohárovej Európe stretnú so Srbmi alebo Rusmi

ŠPORT - Hádzaná | 19.7.2016, 13.42, prispievatelia

Po mužoch Tatrana Prešov a ženách Iuventy Michalovce, ktoré budú účinkovať v kvalifikácii Ligy majstrov, spoznali svojich súperov v európskych pohárových hádzanárskych súťažiach v ročníku 2016/2017 aj ďalší traja slovenskí zástupcovia.

Hádzanári Hlohovca sa v pohárovej Európe stretnú so Srbmi alebo Rusmi

Ilustračné foto: shutterstock.com

Púpavy pri aleji
reklama

 

Vicemajster HC Sporta Hlohovec vstúpi do svojej siedmej sezóny na medzinárodnej scéne v 2. kvalifikačnom kole Pohára EHF, v ktorom sa stretne s postupujúcim z dvojice 1. kola RK Metaloplastika Šabac (Srb.) - Dinamo Astrachán (Rus.).

 

Hlohovčania sa najskôr predstavia na palubovke súpera (8./9. októbra 2016), odvetu odohrajú vo svojej hale 15. alebo 16. 10.
 

"Určite sú to hrateľnejší súperi ako vlani, keď nám žreb hneď prisúdil do cesty Chambéry. Práve toto francúzske družstvo sme spolu s dánskym Koldingom vyslovene nechceli spomedzi nenasadených tímov. V tejto chvíli sa len ťažko hodnotí sila Šabacu i Astrachánu, z finančného hľadiska by sme si radšej zmerali sily so srbským tímom. Šabac je dostupnejší ako tisíce kilometrov vzdialený Astrachán. Na druhej strane si myslím, že sú to protivníci, cez ktorých sa dá prejsť do ďalšieho kola," skonštatoval pre agentúru SITA prezident HC Sporta Patrik Voltmann a dodal:

ŠUPA technika
reklama

 

"Prekvapilo nás, že sme boli zaradení do 2. kola. Je to ešte zrejme dôsledok nášho úspešného účinkovania a postupu do skupinovej fázy Pohára EHF spred dvoch sezón. To, že sa vyhneme bojom v 1. kole, nás zároveň potešilo, pretože máme štyroch nových hráčov a takto budeme mať čas na ich zapracovanie až do októbra."

 

Dva tímy zo SR budú účinkovať vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup), v ktorom nie sú v prvých dvoch kolách na programe nijaké zápasy a všetky kluby začnú až od 3. kola v novembrovom termíne.

 

Debutantovi v pohárovej Európe HKM Šaľa žreb prial, keďže ho pri premiére čaká kosovský KH Kastrioti.

 

"Jednoznačne sme spokojní. Napriek tomu, že sme nováčikom na tejto úrovni, chceme postúpiť do osemfinále. Myslím si, že Kastrioti je priechodný súper. Tím z Kosova by nemal byť pre nás neprekonateľnou prekážkou," uviedol pre agentúru SITA prezident šalianskeho klubu Jozef Klačko.

 

Družstvo MŠK Považská Bystrica, ktoré si zopakuje lanskú účasť vo Vyzývacom pohári, sa síce vyhlo HC Vogošča Poljine Hills z Bosny a Hercgoviny (vlani s ním stroskotalo v 2. kole), ale opäť ho čaká balkánsky protivník. Tentoraz ním bude srbský RK Partizan Belehrad, jeden z najťažších v osudí.

 

"Náš protivník má svoje meno i fanúšikovské zázemie, v minulosti účinkoval aj v skupinovej fáze Ligy majstrov. My sme si neželali súpera z bývalej Juhoslávie. Chceli sme zmenu, bolo by to pre nás atraktívnejšie. Priali sme si napríklad cyperský tím Spes alebo aj švajčiarsky St. Gallen s naším bývalým hráčom Ondřejom Zdráhalom. Mrzí nás, že v tomto smere nám žreb neprial, ale čaká nás zaujímavý dvojzápas. Podľa mňa nebude výrazný kvalitatívny rozdiel medzi tímami. Partizan má mladý káder, zrejme aj preto účinkuje v tomto pohári. Budeme o Belehradčanoch zháňať informácie. Do novembra je ešte dosť času. Pozitívom je, že odvetu hráme doma a budeme už vedieť, čo nás v nej čaká. Dopredu sa nevzdávame a chceme uhrať výsledky, ktoré nám prinesú úspech," povedal pre SITA manažér MŠK Ľuboš Cifra.

 

Považská Bystrica, pre ktorú to bude šiesta európska sezóna, figurovala takisto ako Šaľa medzi nenasadenými tímami.

 

Šaľania i Považania by mali začať 19. alebo 20. novembra 2016 vonku, o týždeň neskôr 26./27. 11. budú podľa vyžrebovania hostiteľmi domácich odviet.

Pohár EHF mužov 2016/2017 - kvalifikácia - 2. kolo (prvé zápasy 8./9. 10. - odvety 15./16. 10. 2016):
postupujúci z dvojice 1. kvalifikačného kola RK Metaloplastika Šabac (Srb.) / Dinamo Astrachán (Rus.) - HC Sporta Hlohovec (SR)

Vyzývací pohár mužov 2016/2017 - 3. kolo (prvé zápasy 19./20. 11. - odvety 26./27. 11. 2016):
KH Kastrioti (Kos.) - HKM Šaľa (SR)
RK Partizan Belehrad (Srb.) - MŠK Považská Bystrica (SR)

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama