Trnavské rybníky
reklama

Barteková sa v Jaslovských Bohuniciach cíti ako na strelnici v Riu

ŠPORT - Športová streľba | 21.7.2016, 13.30, prispievatelia

Danka Barteková trénuje pred OH 2016 na vynovenej strelnici Mlyn v Jaslovských Bohuniciach, v pláne má aj pobyt v Maďarsku.

Barteková sa v Jaslovských Bohuniciach cíti ako na strelnici v Riu

Danka Barteková sa sústreďuje pred streľbou. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Slovenská skeetarka Danka Barteková o dva týždne odletí na svoje tretie olympijské hry. Súťažnú generálku absolvovala na nedávnych majstrovstvách Európy v streľbe z brokových zbraní v talianskom Lonate.

 

Dosiahnuť individuálne medailové povzbudenie pred podujatím pod piatimi kruhmi v Riu de Janeiro sa jej nepodarilo, ale s výkonom v kvalifikácii (71 terčov) mohla vysloviť viac-menej spokojnosť.

 

"Streliť na ME výsledok na úrovni svojej aktuálnej formy je pred Riom pozitívne. Ešte máme necelý mesiac, aby sme potrénovali a vychytali chybičky," povedala po európskom šampionáte D. Barteková, ktorá si následne dopriala pár dní voľna.

ŠUPA technika
reklama

 

"Tie som potrebovala, aby som sa dala dokopy, predsa len uplynulé dni boli náročné."

 

Zverenka trénera Juraja Sedláka však už pokračuje v príprave na vrchol sezóny, kde bude obhajovať bronz z londýnskej olympiády.

 

Kým dvojica trapistov Erik Varga - Marián Kovačócy trénuje v týchto dňoch v Taliansku, ona zostala v domácom prostredí na Slovensku.

 

"Vďaka občianskemu združeniu Zamierené na talenty a nášmu sponzorovi máme v Jaslovských Bohuniciach presne také isté vrhačky terčov, ako budú v Riu. Pozadie mi tam tiež pripomína strelnicu v brazílskom dejisku OH, takže sa teším, že tu môžem trénovať v podmienkach veľmi podobným ako v Riu. Vzhľadom na to, že tu máme na okolí strelnice podmienkami pripomínajúce tú olympijskú, neoplatí sa nám cestovať ďaleko do zahraničia. Byť niekde mimo je dobré skôr z toho pohľadu, aby sme boli uchránení pred tlakom, ktorý sa bude každým dňom stupňovať," poznamenala 31-ročná rodáčka z Trenčína, ktorá finišuje s tréningovým pobytom v Jaslovských Bohuniciach.

 

Barteková má v pláne ešte prípravu v Maďarsku a na záver sa na pár dní vráti na vynovenú strelnicu Mlyn v Jaslovských Bohuniciach.

 

Členka ŠCP Bratislava dostala poctu byť vlajkonosičkou slovenskej výpravy na otváracom ceremoniáli Hier XXXI. olympiády. Do Ria pricestuje krátko predtým.

 

Bývať nebude v olympijskej dedine, ale uprednostnila oficiálny hotel pre členov Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

 

"Prvýkrát budem na OH ako členka MOV, a tak som využila túto možnosť. Prvý tréning v dejisku môžem absolvovať 9. augusta, preteky máme o tri dni neskôr," prezradila Barteková, ktorá si povinnosti vyplývajúce z členstva v MOV začne v Brazílii plniť až po svojej súťaži.

 

"Zasadnutie MOV nestihnem a už som sa z neho aj ospravedlnila. Neskôr ma však čakajú ďalšie pracovné stretnutia a schôdzky." 

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama