Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: MUDr. Karhan našiel recept, ako z Európy dostať strie

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 29.7.2016, 11.47, prispievatelia

Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy. Tentoraz písal o zápasoch Spartak Trnava - Dunajská Streda 2:1 a Austria Viedeň - Spartak Trnava 0:1.

Futbalová glosa: MUDr. Karhan našiel recept, ako z Európy dostať strie

Miroslav Karhan dokazuje svoje trénerské kvality. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Milí priatelia,
Širák dole, ako sa v Trnave hovorí po novom, od začiatku sezóny to Spartak ťahá ako Jeďo na dovolenke.


Úvod sezóny zatiaľ vychádza nad očakávania. Ľahko sa povie, že povinný postup cez arménsky Shirak, ale niekto to musí na tem hrišči aj odmakať.


Opticky oslabený Spartak však siahol do kádrových rezerv a vytiahol odtiaľ to najdôležitejšie. Túžbu hrať a bojovať za Trnavu. Povedzme si to priamo, koľko hráčov zvučných mien prešlo Spartakom len s úmyslom reštartovať kariéru? Hafo.

ŠUPA technika
reklama


A koľko z nich zostalo, len čo sa im trochu zadarilo?


Je ešte len začiatok, ale už teraz si trúfam napísať, že Spartak sa vydal dobrou cestou. Samozrejme prídu aj prehry, aj zlé výkony, ako daň za neskúsenosť, ak však bude fanúšik vidieť snahu a srdce, odpustí a povzbudí.


Momentálne nám to ide, nič na tom nezmenila ani južanská invázia, keď už od radosti po vedúcom góle hádzali na ihrisko prsty Voza mladšieho, čo si onehdá v Dunaj Serde zabudol.


Přizdisrač...opretý tréner by volil variant na istotu, káder by staval na tých istých, hoci by ich aj zodral a od 4.kola by vyplakával nad náročnosťou anglických týždňov.


Ako hráč, tak aj tréner, však Miro hneď od prvej sezóny zažiaril. Odvaha postaviť omladinu priniesla ovocie, skvelí diváci pomohli hráčom nezlomiť sa po vedúcom góle exportérov papriky.


Aj keď nie tak na krásu, ale predsa sme Dunajskostredčanom na poníky nabalili dvojku, čo bolo zároveň aj skvelou pozvánkou na parádny výjazd do neďalekej Viedne.


Rakúšania si myslia, že Slováci vedia tak … ucírat, ale Trnávaci im predviedli trochu iné veci.


Skvelá organizácia fanúšikovského jadra, milión telefonátov, často so zamietavou odpoveďou, hodiny práce na úkor voľného času sa vo štvrtok pretavili do na Slovensku unikátneho výjazdu.


Veľká vďaka chalanom.


Dve tisícky kusov červeno-čírnej rodiny vďaka nim ovládlo cez deň centrum Viedne a nič na tom nezmenili ani pokusy o buzeráciu zo strany rakúskych orgánov, ani trapnučké výplody niektorých médií.

 

Tých istých médií, ktoré nám dennodenne píšu a hovoria o tom, ako nemáme posudzovať komunitu podľa činov jednotlivcov, aby vzápätí, ako sa im to hodí odsúdili všetkých fanúšikov na základe pár nafúknutých incidentov.


K futbalu vášeň patrí, ani do Viedne sme nešli do múzea, tak ale klikateľnosť nepustí, keď už tam nemáme nejakú hrôzostrašnú vraždu, dajme tam aspoň vyčíňanie fanúškov.


Ale to som odbočil, vráťme sa k pozitívam. Nastala hodina Há a už pred začiatkom dvetisíc hrdiel hnalo našich dopredu.


Podľa transfermarketu trukrát drahší súper, schválne nepíšem lepší, mal síce viac z hry, ale že pán tréner nehovorili do vetra, keď vraveli o víťazstve, mohli potvrdiť už v prvom dejstve Halilovič, Tambe alebo Schranz. Naopak, na druhej strane skvelý Jakubech niekoľkokrát mužstvo podržal.


Aká dôležitá je koncentrácia od prvej sekundy predviedli ukážkovo od rozohrávky druhého polčasu Tambe, Miki, Bello, Greššák, opäť Bello, dlhý pas na Schranza, ten na striebornom podnose na Tambeho. To už by aj Jeďo dal.


Ak trnavský kotel vrel, tak potom explodoval. Vysoká úroveň supportu nepoľavovala celý zápas a v hľadisku 50-tisícového štadióna fanúšikovia Spartaka jednoznačne dominovali. Obe strany tak hráči, ako aj fanúšikovia išli na doraz.


V bráne opäť čaroval Jakubech, obetavo a so srdcom však bojovalo celé mužstvo, po zápase tak zaslúžená ďakovačka.


Strie sú zlé, to vám potvrdí každá baba a navyše to aj špatne vyzerá, MUDr. Karhan však našiel recept na Au-striu, ešte jednu aplikáciu o týždeň a Európa bude bez strií. Môj odhad, že masírovať bude viac ako 10 tisíc fyzioterapeutov.


Poznámečku na záver na margo výkladnej skrine slovenského futbalu: Po bazénu díra, po ihrisku též, tak sa chlapci išli pozrieť, ako má vyzerať výjazd. Budúci týždeň tiež nemajú kam ísť, tak si v TV môžu pozrieť, ako sa fandí na vlastnom štadióne.


Nazdááár


PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama