Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Z Bíňoviec sa prišli sťažovať, čo je v Boleráze taký krik

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 5.9.2016, 11.07, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Z Bíňoviec sa prišli sťažovať, čo je v Boleráze taký krik

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o zápase Boleráz - Hrnčiarovce 2:0 (1:0) (klikni pre bližší kontext)

 

Milí pritelia,

všetcia, čo máte depre z repre, odbúrajte stres, lebo dnes, skapal pes.

ŠUPA technika
reklama

 

Dig, raper.

 

A vybrané cigánske slová po D. Dig, dilino, digestor, dicáprio.

 

No ale k futbalu. Chudák Hlavena, teraz na skupinovej terapii, jediný Merčiak ho tromfne traumatizujúcim zážitkom, čo letel s fanúšikmi Spartaka do Košíc.

 

Inak, takto. Jedna teória hovorí, že mexické vlny vznikli, lebo začali papričky účinkovať, druhá zas, že na štadióne je had. Asi tá druhá bude pravdivá, dig ten dilino ani nevedel, že na Slovensku sa mu tak zadarí.

 

A to keby ešte kandidoval, tak ho aj za premiéra zvolíme. Už len technický detail, ako by poklepával základné kamene diaľnic, národných štadiónov a priemyselných parkov?

 

Ľúto mi je chalanov, ozaj odbojované, snáď im náladu vylepší smska, keď im naskočí výplata, alebo nejaká nová kérka. S motívom, trebárs ako Škrťo kúše hlavu rozhodcom. A to som sa jedoval po Naháči, ale keď hentaký latabár píska na medzinárodnej úrovni...

 

No ale pome k tomu nášmu dedinskému. Béčko Boleráza privítalo Céčko Hrnčiaroviec. A to som ešte zhovievavý.

 

V prípade víťazstva sme mohli pomýšľať na prvú desinu. Ale len pomýšľať. Našťastie nehráme za Severnú Kóreu, ani Zimbabwe, lebo v lepšom prípade by sme dnes fárali do bane a Jeďo by ťahal dvadsaťosmičky. Ja viem, že to nevychádza, ale vodca by to uzákonil.

 

A zrušil R.

 

A mňa.

 

Do 20. minúty dve 70-percentné šance, na tréningu si protihráča položí, ešte aj vankúš pod hlavu mu stihne položiť a k tyči skóruje. To sa mu ale darí s nami, evidentne Bolerázania jsou jinej oddíl.

 

Tí, to od začiatku skúšali strelami z diaľky s efektom a la dvojnásobné platy, či diaľnica do Košíc. Lenže skúšaj, skúšaj a v 27. minúte im to predsaj vyšlo. Prochádzka sa otočil na Merčiakovom päťhalierniku a spoza šestnástky vybil pavúkovi šecki šíby.

 

1:0.

 

A potom, keby že hráme niekde vo vyššie spomínanej diktatúre, by Jeďo ohrozil celú svoju rodinu aj všetkých, čo sa naňho poďobajú.. Jediné, čo neohrozil, bola brána.

 

Stopercentné tutovice, Hlava hviezdne okamžiky, keď dvakrát zbehol po pravej strane, prvú šancu Jeďovi zmaril pluh, čo ním v noci pred zápasom zryli malé vápno a druhú neregulérne nízka brána.

 

Za zmienku stojí už len to, že sa z Bíňoviec prišli sťažovať, že čo je v Boleráze taký krik. A to len taká naša zápasová konverzácia.

 

Polčas 1:0.

 

Nie až tak nepriaznivý stav, citeľne nám však chýbal konštruktívny stredopoliar. Na úlohu sa podujal Danielito, ale jeho miesto je skôr v ofenzíve, či na kraji.

 

Druhý - rozhodujúci gól však padol po nedôslednosti našej defenzívy, kedy obranná trojica nacvičovala ulá hop a osamotený Neštický na dvakrát prestrelil Sito. Sita.

 

Ale od toho okamihu by Pala Sita neprestrelil ani s kanónom. Lopty, ako sa hovorí, padali do Sita. Päť samostatných nájazdov domácich skončili na Sitovi.

 

To na druhej strane dožralo Tomáša Vahalíka, ten v 65. minúte predviedol zákrok kola, keď sa otrasený pavúk premiestnil do druhého vingla, Vaho ho však končekmi prstov po dobre umiestnenej hlavičke Kura zachránil.

 

Na stave nič nezmenil ani striedajúci Lukáš, po tom, čo mu Jeďo ktorý sa preklučkoval až zo Šelpíc, nahral do dobrej pozície, Vaho bol však pripravený.

A o tom Palovi som písal. Päť čistých.

 

Nakoľko sme však boli bezzubí v útoku, 2:0 pre domácich zaslúžene.

Dobrú úroveň stretnutia podčiarkla aj rozhodcovská trojica. Zápas bez kariet nedramatizovala, ich výkon by mohli pustiť tomu lalovi, čo pískal Slovensko.

Záverom niečo pozitívne.

 

Charlie Sheen.

 

Nazdááááááár.

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama