Trnavské rybníky
reklama

Dráma v D. Lopašove: ozbrojenci uniesli nevestu!

RELAX - Reportáže | 6.6.2011, 00.00, prispievatelia

Pokojná a takmer nudná svadba Zuzany Bobčekovej, za slobodna Cíbikovej, a Michala Bobčeka v Dolnom Lopašove sa razom zmenila na šialenú drámu. Takmer všetci od údivu onemeli a neverili vlastným očiam.

Dráma v D. Lopašove: ozbrojenci uniesli nevestu!

Krásavica obložená kukláčmi. Odišla s nimi dobrovoľne. Foto: Michal Hlavatovič

reklama

 

Do sály kultúrneho domu vtrhlo vražedné komando so zbraňami a začal sa únos nevesty, na aký by mohli byť pyšní aj čečenskí povstalci.

Nevesta tušila, že ju unesú. Predpokladala, že bude mať česť s ľuďmi v oblekoch. Jedenásť maskovaných mužov a jedna žena so zbraňami a v kuklách ju však zarazili. Aj ženích bol všemožne pripravený na únos. Aj finančne. „Pripomínalo mi to scénu z akčného filmu,“ povedal. Že mu uniesli manželku, sa mu však páčilo. Vedel, že chlapci a dievčina sa nedostanú ďalej, ako po prvú krčmu.

Skupina ozbrojencov najprv na troch autách zaparkovala pred kulturákom a obklúčila ho. Dvaja zatiaľ išli pre nevestu. „Babka na mňa kričala: Zuzka, nechoď, len sa nedaj. Zostaň sedieť,“ hovorí novomanželka. Na otázku, či je ochotná odísť dobrovoľne, alebo nasilu, jednoznačne povedala, že dobrovoľne. Chlapci si ju však pre istotu pridržali a odvliekli ju. Ostatní išli za nimi. Najmä rodina nevesty ani len netušila, o čo vlastne ide. Mysleli si, že to naozaj. Iba tí, ktorí vedeli o airsoftovej vášni organizátora únosu a Michalovho bratranca Martina Bobčeka spolu s ďalším bratrancom – veliteľom tímu Legia Karpatia Adamom Molnárom, zostali pokojní. Dobre vedeli, že zbrane iba vyzerajú ako naozajstné smrtiace nástroje. Tieto sú schopné urobiť človeku len modriny. Pri odchode s nevestou však bol riadny rachot. Pred budovou so svadobčanmi búchali piráty.

reklama

 

Nevesta si nebola istá, či jej vykúpenie bolo aj oslobodenie. Foto: Michal Hlavatovič


Celá táto sranda stála ženícha len štyridsať eur. Viac ozbrojenci nestihli prepiť. Michal si tak mohol svoju vyvolenú opäť privlastniť. Pre istotu jej dal tentoraz na ruky putá s ťažkým guľovým závažím, aby mu definitívne neušla. Putá pritom dostal od otca. Asi to majú v rodine.

Záškodnícka skupina svoju akciu dôkladne plánovala. Okrem zbraní mali k dispozícií aj situačné mapky a zasadací poriadok svadobčanov. Veliteľ udával presné pokyny. Takú na pohľad brutálnu akciu ešte Lopašov nezažil. Našťastie, ozbrojenci boli slušní, po akcii dali dolu kukly a predstavili sa svadobčanom. Za odmenu dostali sviečkovú a pitia, čo im hrdlá ráčili.

FRIDO VAJS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama