Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Hromy, blesky nad rodinami

RELAX - Reportáže | 8.6.2011, 00.00, prispievatelia

Ani prítomnosť arcibiskupa nemala vplyv na počasie. Alebo áno? Možno to bol kompromis, a preto búrka len na chvíľu narušila inak príjemný Deň rodiny v Trnave. Sám cirkevný hodnostár však pred dažďom a krúpmi ušiel.

Hromy, blesky nad rodinami

Trnavský Deň rodiny otvoril arcibiskup Róbert Bezák.

reklama

 

Podujatie, ktoré sa koná vo viacerých mestách na Slovensku, už má aj u tu stovky fanúšikov. Zdalo by sa, že do série menej atraktívnych a nie príliš akčných podujatí v Trnave zapadne aj Deň rodiny. Stošestnásť rodín nielen z Malého Ríma a dovedna takmer sedemsto zúčastnených hovoria o vydarenej akcii.

 

Detské hry prekazil dážď.

reklama


Podujatie sa začalo o tretej popoludní omšou v Katedrále svätého Jána Krstiteľa. Celebroval ju trnavský arcibiskup Róbert Bezák. O hodinu neskôr sa na Trojičnom námestí začal kultúrny program, v ktorom sa predstavili detské folklórne súbory Drienka a Trnavček, žiaci so svojou umeleckou činnosťou, moderným tancom, zdravotne postihnuté deti z OZ Iskierka, Mária Podhradská a Rišo Čanaky, speváčka zo SuperStar Paulína Ištvancová, Braňo Škripek so svedectvom o rodine a mnohí ďalší.

 

V rodine by mali mať miesto všetky generácie.

 

Pre deti boli pripravené rôzne zábavky.

 

V sprievodnom programe sa prezentovali aj neziskové organizácie s rôznymi aktivitami a súťažami pre deti. Zámerom podujatia bolo poukázať na dôležitosť rodiny ako základnej bunky spoločnosti, inšpirovať rodičov a deti k zmysluplnému spoločnému prežívaniu voľného času, posilniť rodinné vzťahy a poskytnúť informácie o formách pomoci pre rodiny. Žiaľ, tých, ktorí by asi najviac potrebovali pomoc, toto podujatie na pohľad nepritiahlo, všetky zúčastnené rodiny vyzerali šťastne a spokojne. Žeby len na pohľad?

 

Mamina schovaná pod detskou šmykľavkou.

 

Dobrovoľníčky mokli dobrovoľne. :-)

FRIDO VAJS

Foto: Michal Hlavatovič

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama