Spartak v komornej atmosfére zdolal Dunajskú Stredu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.10.2016, 19.58, Ján Král

V trinástom kole Fortuna ligy vyhral trnavský Spartak nad Dunajskou Stredou 1:0. Jediný gól duelu strelil Tambe, andeli v závere odolali veľkému náporu hostí.

Spartak v komornej atmosfére zdolal Dunajskú Stredu

Na tribúnach je čoraz menej ľudí. Foto: Ján Král

Trnavské tribúny boli opäť iba riedko zaplnené, duel sledovala najnižšia návšteva v sezóne – iba 2150 divákov.

Ultras Spartaka vo svojom sektore, ako vopred na sociálnej sieti avizovali, na protest proti fungovaniu klubu chýbali, na štadióne dokonca nevisela jediná fanúšikovská vlajka.

Nevytiahli ju ani priaznivci hostí, ktorí prišli po debakli 0:6 so Žilinou tiež v skromnejšom počte ako zvyknú. V sektore ich bolo zhruba šesťdesiat.

V 3. minúte po Jansovom centri zakončil tesne vedľa na prvej tyči Tambe a vyzeralo to na zaujímavý zápas. Na ďalšiu príležitosť však museli diváci čakať až do 25. minúty, keď hlavičku Šabalu po rohovom kope zblokoval Godál.

Hra začala byť po tomto momente svižnejšia, zakrátko vybojoval loptu pri protipohybe dunajskostredskej obrany Čögley, Mikovič si ju naviedol do palebnej pozície a Slávik jeho jedovku musel vyrážať.

Na opačnej strane sa do trnavskej šestnástky dostal Štepanovský, z uhla pálil nad. Diváci sa gólu dočkali v 30. minúte, v súboji o vysokú loptu pretlačil Tambe Huka a prudkou ranou rozvlnil sieť – 1:0.

Vzápätí mal dobrú šancu Gagnon, trafil však iba do miest, kde stál pripravený Slávik.

Po zmene strán začali aktívnejšie hostia, na Jakubecha vyslali pokusy Davis a Brašeň. DAC bol v druhom polčase nebezpečnejší, center striedajúceho Pačindu z ľavej strany na päťke len – len že nedočiahol Šabala.

V závere to skúšali žlto-modrí už aj nakopávanými loptami, po jednej z nich sa lopta odrazila až k Pačindovi, ktorému strelu obetavým zákrokom zblokoval na roh Čögley.

Pri ďalšej akcii sa za obranu dostal Brašeň, kus zo svojho majstrovstva po jeho strele ukázal dobrým zákrokom Jakubech. Tlak DAC silnel, trnavský gólman letel priestorom aj pri ďalekonosnom projektile Ljubičiča a čisté konto si udržal aj po Živkovičovej veľkej šanci, keď vyrazil loptu na roh.

Fortuna liga – 13. kolo:
Spartak Trnava – Dunajská Streda 1:0 (1:0)

Góly: 30. Tambe
ŽK: Šabala, Pačinda
Rozhodovali: P. Hrčka - Brendza, Bobko
Diváci: 2150
SPARTAK: Jakubech – Čögley, Hladík, Godál, Janso – Greššák, Richnák (84. Tóth) – Gagnon (55. Jirka), Mihálik (64. Košťál), Mikovič – Tambe. Tréner: Karhan.
DUN. STREDA: Slávik – Živkovič, Kwin, Huk, Davis (59. Vida) – Ljubičič – Štepanovský (46. Pačinda), Ľupták (80. Michalík), Pambou, Brašeň – Šabala. Tréner: Laszlo.

Csaba Laszlo (tréner Dunajskej Stredy): „Zagratulovať môžem len súperovi k víťazstvu 1:0, podľa môjho názoru, s ktorým možno niektorí nebudú súhlasiť, hlavne vzhľadom na druhý polčas prehralo lepšie mužstvo. Za všetko hovorí reakcia ľudí, ktorí nám zatlieskali napriek prehre, domácich, ak som dobre počul, odmenili piskotom. Som však športovec a gratulujem môjmu kolegovi. Mali jednu šancu, dali jeden gól. Mali stopercentnú úspešnosť. My sme si vytvorili tri veľmi dobré príležitosti v druhom polčase. Keď nedáte gól, nemôžete vyhrať. Nemám viac čo povedať, okolnosti okolo stretnutia komentovať nechcem. Videl som toľko, že vyhrať v Trnave je veľmi náročné.“

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): „Prvý polčas bol z našej strany dobrý, súpera sme do ničoho nepustili, aj keď sme si tiež šance nevytvorili ale využili sme chybu v obrane hostí. V druhom polčase súhlasím s kolegom, že sme sa len bránili a na ihrisku bolo len jedno mužstvo. So šťastím a veľmi dobrým Jakubechom sme zvíťazili.“

1   Žilina 13 11 1 1 33:8 34 13
2   Podbrezová 13 8 4 1 16:4 28 10
3   Slovan 13 7 2 4 23:16 23 2
4   Myjava 13 7 2 4 15:12 23 2
5   Spartak Trnava 13 5 5 3 16:14 20 -4
6   Ružomberok 13 5 3 5 26:21 18 -3
7   Michalovce 13 5 3 5 14:19 18 -3
8   Trenčín 13 5 2 6 18:22 17 -1