Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Streda 20. 11., meniny má Félix, zajtra Elvíra.Význam mien.

Sezóna exotiky je tu, viete aké výhody máte zadarmo?

Vydané 24.10.2016 o 17.00, prispievatelia

Sezóna exotických dovoleniek sa začala októbrom a potrvá až do apríla. Letecké spoločnosti štandardne ponúkajú k letenkám rôzne služby úplne zadarmo.

Sezóna exotiky je tu, viete aké výhody máte zadarmo?

Ilustračné foto: archív th


reklama

 

Podľa skúseností cestovnej kancelárie Victory Travel však nie sú všetky výhody cestovateľom známe, a preto sa stáva, že ich mnohokrát ani nevyužijú. Pritom majú k dispozícii bezplatný transfer z letiska priamo na miesto určenia či napríklad aj parkovanie auta počas dovolenky úplne zadarmo.

 

V poslednom období je o cestovanie mimoriadny záujem. „Oproti minulému roku sme zaznamenali nárast počtu cestovateľov o približne 26 percent. Naši klienti, ktorí cestujú individuálne alebo zájazdom na kľúč a majú možnosť využiť cestovateľské výhody, dostávajú takéto informácie automaticky,“ hovorí Peter Koutný, riaditeľ cestovnej kancelárie Victory Travel, ktorá sa špecializuje na exotické poznávacie zájazdy.

 

Niektorí turisti však nemajú vedomosť o tom, že popri dovolenkovaní môžu využiť množstvo služieb, na ktoré majú nárok v cene letenky úplne zadarmo.

 

 

Letíte z Viedne? Transfer na letisko a bezplatné parkovanie máte v cene letenky

Pri cestovaní z Viedne sa môžu objaviť otázky, ako sa na letisko dopraviť, prípadne, kde zaparkovať auto počas dovolenky. Ak cestujete z Bratislavy do Viedne, môžete svoje auto bezplatne nechať na parkovisku na autobusovej stanici v prípade, že máte zakúpený cestovný lístok od spoločnosti Slovak Lines.

 

Letecká spoločnosť Emirates, navyše, ponúka možnosť získať k letenke lístok na autobus z Bratislavy do Viedne úplne zadarmo. Pri kúpe cestovného lístka z Bratislavy na Schwechat stačí ukázať platnú letenku.

 

 

Ako sa po prílete dostať zadarmo na miesto určenia?

Ak cestujete linkami spoločnosti  Emirates napríklad do Arabských Emirátov na letisko v Dubaji, ale potrebujete sa dostať ďalej, máte k dispozícii bezplatnú dopravu do Abu Dhabi a Al Ain. Rovnakú službu ponúka spoločnosť Emirates aj v Japonsku, zadarmo sa môžete dopraviť napríklad z Osaky do Nagoje a opačne.

 

 

Čakanie na ďalší let ako súčasť dovolenky

Čas strávený na letisku nemusí byť len nudné odrátavanie minút do ďalšieho odletu. Môžete ho využiť napríklad na občerstvenie – niektoré letecké spoločnosti ponúkajú tzv. meal voucher, vďaka ktorému sa môžete zadarmo najesť vo vybraných reštauráciách v prípade, že čas vášho prestupu medzi nasledujúcimi letmi trvá niekoľko hodín.

 

Namiesto vyčkávania na ďalší let sa však môžete na letisku aj trošku zabaviť – je len na vás, či sa rozhodnete ísť do kina alebo akvaparku, v prípade viac ako 5-hodinového čakania môžete zadarmo absolvovať napríklad prehliadku mesta.

 

Na letisku Changi v Singapure máte dokonca možnosť zájsť do tropickej záhrady s motýľmi alebo sa zabaviť v multimediálnom priestore vybavenom Kinectom a Xboxom.

 

 

Výhody nekončia na letisku

Pri ceste do Číny potrebuje každý cestovateľ víza. Ak však cestujete do Pekingu alebo Šanghaja a zdržíte sa v týchto metropolách najviac 72 hodín, stačí vám preukázať sa letenkou, prípadne vízami ďalšej destinácie.

 

Ušetríte tak až 60 eúr na vízových poplatkoch. Podmienkou je, že musíte priletieť aj odletieť z toho istého miesta, nedá sa priletieť do Pekingu a odletieť zo Šanghaja.

 

Ak cestujete na vlastnú päsť a plánujete pri svojich potulkách objavovať miestne atrakcie, vyberte sa na bezplatnú prehliadku so sprievodcom.

 

„Rôzne metropoly ponúkajú prehliadky miest zadarmo, ide o tzv. free walking tour pre individuálnych cestovateľov, teda nie pre skupiny. Túto službu môžete využiť napríklad v Lime, Buenos Aires, Bangkoku, ale aj vo Viedni či v Rige,” vysvetľuje Peter Koutný z CK Victory Travel.

 

V Bangkoku si bezplatné miesto na prehliadku musíte rezervovať vopred, no v Buenos Aires ju môžete využiť bez nutnej registrácie. Aj vďaka takýmto službám môžete plnohodnotne spoznávať mesto, jeho chute, vône, históriu či architektúru. 

 

(e, tlačová správa)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Vianočný strom v Trnave bude zložený z dvoch častí, vrcholec sa počas nakladania odlomil

Vianočný strom v Trnave bude zložený z dvoch častí, vrcholec sa počas nakladania odlomil

Na Trojičnom námestí stojí jedľa biela z Dolného Dubového, jej výška nad terénom je asi desať metrov. celý článok

FOTO: Na futbalovom štadióne začali s výmenou trávnika

FOTO: Na futbalovom štadióne začali s výmenou trávnika

Rastu nového trávnika pomôže automatické vyhrievanie hracej plochy aj dosvecovanie špeciálnymi lampami. celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Mlyn Fiat Doblo Fiat Tanex Plošina TT-dent Trnava Fragile Vianoce 19 Duo Gašparík 2018 Marell Bábence Grinaj Remax

reklama

Aktuálne video

Fragile pre veľký záujem pridali v Trnave ďalší Vianočný koncert

Fragile pre veľký záujem pridali v Trnave ďalší Vianočný koncert

Fragile má v Trnave veľkú fanúšikovskú základňu, po vstupenkách na Vianočný koncert tejto známej slovenskej... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

10°C
11°C
9°C

aktualizácia: 15:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2019 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda 6

reklama