Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Štvrtok 9. 7., meniny má Lujza, zajtra Amália.Význam mien.

Sezóna exotiky je tu, viete aké výhody máte zadarmo?

Vydané 24.10.2016 o 17.00, prispievatelia

Sezóna exotických dovoleniek sa začala októbrom a potrvá až do apríla. Letecké spoločnosti štandardne ponúkajú k letenkám rôzne služby úplne zadarmo.

Sezóna exotiky je tu, viete aké výhody máte zadarmo?

Ilustračné foto: archív th


reklama

 

Podľa skúseností cestovnej kancelárie Victory Travel však nie sú všetky výhody cestovateľom známe, a preto sa stáva, že ich mnohokrát ani nevyužijú. Pritom majú k dispozícii bezplatný transfer z letiska priamo na miesto určenia či napríklad aj parkovanie auta počas dovolenky úplne zadarmo.

 

V poslednom období je o cestovanie mimoriadny záujem. „Oproti minulému roku sme zaznamenali nárast počtu cestovateľov o približne 26 percent. Naši klienti, ktorí cestujú individuálne alebo zájazdom na kľúč a majú možnosť využiť cestovateľské výhody, dostávajú takéto informácie automaticky,“ hovorí Peter Koutný, riaditeľ cestovnej kancelárie Victory Travel, ktorá sa špecializuje na exotické poznávacie zájazdy.

 

Niektorí turisti však nemajú vedomosť o tom, že popri dovolenkovaní môžu využiť množstvo služieb, na ktoré majú nárok v cene letenky úplne zadarmo.

Mimi kids

reklama

 

 

Letíte z Viedne? Transfer na letisko a bezplatné parkovanie máte v cene letenky

Pri cestovaní z Viedne sa môžu objaviť otázky, ako sa na letisko dopraviť, prípadne, kde zaparkovať auto počas dovolenky. Ak cestujete z Bratislavy do Viedne, môžete svoje auto bezplatne nechať na parkovisku na autobusovej stanici v prípade, že máte zakúpený cestovný lístok od spoločnosti Slovak Lines.

 

Letecká spoločnosť Emirates, navyše, ponúka možnosť získať k letenke lístok na autobus z Bratislavy do Viedne úplne zadarmo. Pri kúpe cestovného lístka z Bratislavy na Schwechat stačí ukázať platnú letenku.

 

 

Ako sa po prílete dostať zadarmo na miesto určenia?

Ak cestujete linkami spoločnosti  Emirates napríklad do Arabských Emirátov na letisko v Dubaji, ale potrebujete sa dostať ďalej, máte k dispozícii bezplatnú dopravu do Abu Dhabi a Al Ain. Rovnakú službu ponúka spoločnosť Emirates aj v Japonsku, zadarmo sa môžete dopraviť napríklad z Osaky do Nagoje a opačne.

 

 

Čakanie na ďalší let ako súčasť dovolenky

Čas strávený na letisku nemusí byť len nudné odrátavanie minút do ďalšieho odletu. Môžete ho využiť napríklad na občerstvenie – niektoré letecké spoločnosti ponúkajú tzv. meal voucher, vďaka ktorému sa môžete zadarmo najesť vo vybraných reštauráciách v prípade, že čas vášho prestupu medzi nasledujúcimi letmi trvá niekoľko hodín.

 

Namiesto vyčkávania na ďalší let sa však môžete na letisku aj trošku zabaviť – je len na vás, či sa rozhodnete ísť do kina alebo akvaparku, v prípade viac ako 5-hodinového čakania môžete zadarmo absolvovať napríklad prehliadku mesta.

 

Na letisku Changi v Singapure máte dokonca možnosť zájsť do tropickej záhrady s motýľmi alebo sa zabaviť v multimediálnom priestore vybavenom Kinectom a Xboxom.

 

 

Výhody nekončia na letisku

Pri ceste do Číny potrebuje každý cestovateľ víza. Ak však cestujete do Pekingu alebo Šanghaja a zdržíte sa v týchto metropolách najviac 72 hodín, stačí vám preukázať sa letenkou, prípadne vízami ďalšej destinácie.

 

Ušetríte tak až 60 eúr na vízových poplatkoch. Podmienkou je, že musíte priletieť aj odletieť z toho istého miesta, nedá sa priletieť do Pekingu a odletieť zo Šanghaja.

 

Ak cestujete na vlastnú päsť a plánujete pri svojich potulkách objavovať miestne atrakcie, vyberte sa na bezplatnú prehliadku so sprievodcom.

 

„Rôzne metropoly ponúkajú prehliadky miest zadarmo, ide o tzv. free walking tour pre individuálnych cestovateľov, teda nie pre skupiny. Túto službu môžete využiť napríklad v Lime, Buenos Aires, Bangkoku, ale aj vo Viedni či v Rige,” vysvetľuje Peter Koutný z CK Victory Travel.

 

V Bangkoku si bezplatné miesto na prehliadku musíte rezervovať vopred, no v Buenos Aires ju môžete využiť bez nutnej registrácie. Aj vďaka takýmto službám môžete plnohodnotne spoznávať mesto, jeho chute, vône, históriu či architektúru. 

 

(e, tlačová správa)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Bývalý hráč Spartaka Erik Sabo sa v Turecku teší z narodenia dcéry Sabíny

Bývalý hráč Spartaka Erik Sabo sa v Turecku teší z narodenia dcéry Sabíny

Onedlho mu možno pribudne ďalšia futbalová radosť, jeho klub má šancu na postup do tureckej Super lig. celý článok

Lávku pri Krajinskom moste opravia za vyše 600-tisíc eur

Lávku pri Krajinskom moste opravia za vyše 600-tisíc eur

Mesto Piešťany získalo na rekonštrukciu peniaze aj od spoločností, ktoré majú na oceľovej lávke svoje inžinierske... celý článok

Mlyn Fiat Ducato Fiat Tanex Plošina Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Traja poslanci navrhli zníženie dane pre krajské inštitúcie, primátor Bročka nesúhlasí

Traja poslanci navrhli zníženie dane pre krajské inštitúcie, primátor Bročka nesúhlasí

Kultúrne inštitúcie sú v Trnave zdaňované rovnako, ako obchodné reťazce alebo výrobné podniky. Napríklad... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama