Trnavské rybníky
reklama

Jako je dóležité sa správne zobudzit

BLOG - Dzetko Krúpik | 13.6.2011, 00.00, prispievatelia

Vy, kerí máte ešče zamestnání, dobre víte, že mosíte ráno vylézt z postele a venuvat sa povinoscám. Ale napret sa mosíte zobudzit. Egzistujú ščaslifci, kerí sa zobudzá samí ot seba ždycky f tem istém čase. Tí majú akurát problém, ket sa mení zimný čas na letný a obrácene. Odborne sa temu hovorí tuším narušený biorytmus.

Potom sú ešče ludé, kerí ge temu, aby sa zobudzili, mosá mat ždycky narichtuvaný budzík. Zatát čo f téj prvéj skupine su ludé vác-menej vyrovnaní, zmírení ze svojím osudom a vačšinu optimisti, v druhéj skupine su to obyčajne notorickí frfloši, ništ jím neni dobré, na šecko gundžujú. Stačí očut, jak porát ráno začnú nadávat temu budzíku, na počasí a šeckému, čo jím prinde do cesty. To jích obyčajne drží potom celý den. O takých ludoch sa kedysik písalo f kádrových dotazníkoch, že sa nezaradzili do kolektívu a majú rezervu. F čem boli tí rezervy, sa mi nepodarilo nigdy ziscit.Existuje ešče trecá skupina ludzí, do keréj patrím aj já. To su ludé, kerí sa zobudzá, kedy scú a jak scú, a hlavne su ráda, že sa ráno vóbec zobudzá. To ale neznamená, že su ze svojím zobudzením spokojní. Mosím priduplovat, že je veliký rozdzíl medzi pojmy zobudzit sa a byt zobudzený. Já ket sa zobudzím prirodzenú cestu, vylezem z duchén nabitý s pozitívnú energiju, napíšem si friško na papírek numerá 3, 7, 23, lebo sa mi snívalo o troch bílých ofcách, sédmích konoch a víme že 3 x 7 je 23, pridám ge temu neskajší dátum a fsadzím to do lota. No a plný optimizmu čekám na losuvání. Nerozhádže ma ani, že Spartak prehrál doma z Banskú Bystricu. A vóbec, celý den mám dobrú náladu, milšého človeka by ste nenašli.
No a čúleky si predstafte, že druhý den sa nezobudzím dobrovolne, ale som zobudzený. Príčinú móže byt chodačo. Napríklat o šéstej ráno zazvonil telefón. Porát ani nescihnem rozlepit oči a hubu, abych sa ohlásil, ked na mna ze sluchátka začne négdo vreščat:
- Palo, slúbil si, že budem mat na stavbe o šéstej domíšavač z betónom, chlapi mi tu stojá, gdo to zaplací?
Já slušný opčan sa prectavím a temu dzesik na druhém konci telekomunikačnéj síte povím, že som neni Palo a žádný betón som nikemu neslúbil a že má špatné číslo!
Z telefónu sa dozvím že som oný a nemám čo dvíhat telefón, ket som neni Palo. Vrácím sa do postele, ale situácija sa za pól hodziny zopakuje. Čúleky som už aj já porádne naondzený, tak do telefónu povím, že Palo tu neni, lebo ho v noci zebrali policajti, a nech mi dotyčný nehá svoje číslo. Vác sa neozval, ale já som ból už definitívne zobudzený a porát som sa se ženu vyvadzil, že káva je studená, rošky gumené, na košele chýba gombík...
A tak to išlo celý den. Procivnejšého starého dzeda by ste taško hledali. F téjto súvislosci vám ešče doporučujem nečítat porát ráno naše mínkotvorné deníky, lebo potom má človek jednako otpornú náladu, či už sa zobudzil, alebo ból zobudzený.

reklama

Váš dzetko Krúpik

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama