Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Pondelok 3. 8., meniny má Jerguš, zajtra Dominik(a).Význam mien.

Robo Opatovský dokončuje skladbu Aleluja

Vydané 3.11.2016 o 11.02, prispievatelia

V piesni hosťujú aj Miroslav Dvorský a Barbora Švidraňová.

Robo Opatovský dokončuje skladbu Aleluja

Robo Opatovský. Foto: internet


reklama

 

Slovenský spevák Robo Opatovský v súčasnosti dokončuje skladbu Aleluja. Novinku zložil s Ľubicou Čekovskou.

 

"Je to veľkolepá skladba, ktorú Ľubica zaranžovala pre symfonický orchester a dievčenský spevácky zbor. Naspievali ju so mnou úžasní speváci - Barbora Švidraňová a Miroslav Dvorský, orchester zaranžovala a dirigovala Ľubica Čekovská, dievčenský spevácky zbor zas Adrián Kokoš. Pre mňa ako muzikanta to bol úžasný hudobný zážitok a skúsenosť. Až taký, že by som si vedel do budúcna predstaviť spoluprácu so symfonickým orchestrom v rámci mojej novej hudobnej produkcie. Samozrejme, v spojitosti s hudobným géniom akým je Ľubica Čekovská," prezradil interpret.

 

Text novinky napísal bezpečnostný analytik Milan Žitný. Základ skladby tvorí obľúbená melódia hudobníkovej dcéry Hany.

 

"Keď mala Hanka tri mesiace, často ju bolelo bruško a dokázala vkuse plakať aj hodinu. Ja ako starostlivý otec som ju na rukách upokojoval aj tým, že som jej spieval. A keď som minul celý repertoár uspávaniek, začal som si vymýšľať melódie. Jedna z nich bola Aleluja. Práve táto melódia Hanku dokonale upokojila. Jedného dňa som skladbu ako demo poslal Ľubici, či by si vedela predstaviť spoluprácu na mojom vianočnom albume. A Ľubica sa do skladby úplne zamilovala. Najkrajšie hudobné príbehy píše sám život," uviedol Opatovský.

 

Štyridsaťštyriročný rodák z Trnavy predstaví pieseň aj na Vianočnom turné, ktoré odštartuje 27. novembra v Batizovciach a následne sa zastaví v Prešove (28. novembra), Leviciach (4. decembra), Martine (5. decembra), Žiline (11. decembra), Košiciach (12. decembra), Bratislave (13. decembra), Trnave (18. decembra) a Topoľčanoch (19. decembra).

 

Na koncertnej šnúre vystúpi aj Mária Čírová. Spevák dúfa, že sa Aleluja zapáči aj fanúšikom a fanúšičkám.

 

"Je to úplne nová tvorivá skúsenosť. Aj keď som spoluautorom skladby, Ľubica nám všetkým poslala partitúry, každý si naštudoval svoj part. Miro Dvorský tak fantasticky zaspieval svoju časť, až som mal zimomriavky po tele. Barborka má úžasný rozsah a farbu hlasu. Úplne skvelo sme si sadli hudobne aj ľudsky. A takisto, keď zazneli prvé tóny orchestra a zboru, akoby som počul anjelský zbor. Ak budú mať tieto krásne pocity aj ľudia, ktorí si vypočujú naše spoločné dielo, budem veľmi šťastný," vyjadril sa interpret, ktorý pracuje na albume Vianočné duetá.

 

Robo Opatovský debutoval v roku 1997 albumom Robert Opatovský. Nasledovali nahrávky Nebol som zlý (1998) a Pravá tvár (2000). V rokoch 2002 a 2003 žil striedavo v Japonsku a na Slovensku.

 

Počas tohto obdobia vznikol materiál na album Prílev energie, ktorý sa na trhu objavil v roku 2003. Na konte má tiež nahrávky V tom zvláštnom sne (2005), Swing & Latin (2006) či Vianočný album (2009).

 

Na poslednej menovanej štúdiovke sa nachádza aj dueto s Beátou Dubasovou s názvom Prvé Vianoce. V roku 2012 k nej pridal aj pokračovanie s názvom Vianočný album 2, ktoré obsahuje upravené verzie skladieb ako napríklad Santa Claus Is Coming To Town, Winter Wonderland či Driving Home For Christmas.

 

V tom istom roku uviedol na trh aj eponymný album a predvlani štúdiovku Môj život. Minulý rok ponúkol album Robo Opatovský & Overtime. 

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Veľký objav: Trnavskí jaskyniari objavili najhlbšiu jaskyňu v Malých Karpatoch

Veľký objav: Trnavskí jaskyniari objavili najhlbšiu jaskyňu v Malých Karpatoch

Zatiaľ sa vo Vajsáblovej priepasti dostali do hĺbky 120 metrov, potom im už chýbali laná. Jaskyňa však podľa všetkého... celý článok

Slovnaft Cup: Malženice si vybojovali zápas so Spartakom, Zvončín vyradil Boleráz

Slovnaft Cup: Malženice si vybojovali zápas so Spartakom, Zvončín vyradil Boleráz

Do druhého kola národného pohára Slovnaft Cup-u postupujú z nášho regiónu Malženice, Zvončín, Horná Krupá,... celý článok

Spartak v generálke remizoval v Olomouci, spolupráca s Petržalkou začala prehrou v Skalici

Spartak v generálke remizoval v Olomouci, spolupráca s Petržalkou začala prehrou v Skalici

Spartak Trnava remizoval v prípravnom zápase so Sigmou Olomouc 1:1. Mančaft z českej ligy poslal v 58. minúte... celý článok

Synagóga Café Fiat Ducato Fiat Tanex Plošina Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Spartak ďalej zbrojí, priviedol stredopoliara Martina Bukatu

Spartak ďalej zbrojí, priviedol stredopoliara Martina Bukatu

Spartak Trnava získal po Jánovi Vlaskovi a Erikovi Pačindovi ďalšiu posilu zvučného mena. Červeno-čierny dres bude... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama