Trnavské rybníky
reklama

Nevzdávajú sa, bojujú

ŠPORT - Hokej | 5.1.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Základná časť hokejových súťaží sa blíž k svojmu záveru. Aj keď muži Trnavy momentálne svojim postavením v tabuľke fanúšikov potešili, ešte stále nemajú istú účasť v play-off, do ktorého postupuje osem najlepších celkov súťaže.

Nevzdávajú sa, bojujú

Matej Mišura je tretím najproduktívnejším gladiátorom. Foto: Ivan Kopčáni

Púpavy pri aleji
reklama

 

„Najvyššie môžeme skončiť na piatom mieste. Bojujeme ešte o osemnásť bodov, ale na prvé štyri celky to už stačiť nebude. Naopak, odstupy za nami sú príliš malé, len niekoľko bodové. Myslím si, že z posledných šiestich zápasov musíme získať minimálne deväť bodov, aby sme si zaistili postup do play-off,“ vyjadril sa tréner Rudolf Macko. Ak by gladiátori skončili na piatom mieste alebo nižšie, určite by začali sériu na súperovom ľade. Podľa momentálneho tabuľkového postavenie v Bardejove.
Bez šance dostať sa medzi najlepšie tímy extraligy nie sú ani juniori Trnavy. Tí bojujú o záverečné dve miesta zaručujúce byť v top osmičke súťaže. Na momentálne najlepší Slovan, v ich skupine, však strácajú dvadsať bodov a na druhú Skalicu štrnásť. „No stále sa hrá o tridsaťšesť bodov. Takže šanca, aj keď malá tu ešte je. V časoch, keď som trénoval mužov Dunaujvárosu sme z posledných tridsiatich bodov získali dvadsaťdeväť. Takže nič nie je nemožné,“ nestrácal optimizmus tréner juniorky Vladimír Matejov. „Samozrejme, musím byť realista. Na druhej strane sme sa posilnili o dvoch útočníkov z Ružinova.“ Pravé krídlo Miroslav Božík bol najproduktívnejším hráčom tímu, center Patrik Vrábel druhým v kanadskom bodovaní Ružinova. „Obaja sú kmeňovými hráčmi Slovana a javia sa ako výborné posily. Takže, aj keď si uvedomujem veľkú bodovú stratu na druhú Skalicu, šanca dobehnúť ju tu stále je.“
Lepšie sú na tom dorastenci, ktorým momentálne patrí 4.priečka I. ligy. V januári na nich síce čaká už len šesť duelov, ale súťaž sa pre nich nekončí. „Prvá liga dorastencov je trošku komplikovaná. Je rozdelení do niekoľkých etáp, kedy sme najskôr odohrali viac zápasov s tímami zo západu a teraz nás čakajú duely s tímami zo stredu a východu republiky,“ povedal asistent trénera Jozef Klokner. Z dorasteneckej súťaže po ukončení sezóny automaticky prvé dva tímy postúpia do extraligy. Mladí gladiátori momentálne strácajú na postupovú pozíciu osme bodov.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama