Futbal, 8. liga B: Nižná otočila takmer prehratý zápas, Žlkovce porazili Sokolovce

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 6.11.2016, 19.45, prispievatelia

Merašice viedli po polčase v Nižnej 3:0 a zdalo sa, že si body odvezú práve hostia. Domáci však cez polčas prestriedali a piatimi gólmi otočili vývoj skóre. O päť domácich gólov sa postaralo až päť rôznych strelcov, keď skórovali Boris Benedikovič, Erik Šimkovič, Peter Šimkovič, Igor Horváth a Michal Magnus. Za hostí sa dva razy presadil Michal Chalány a jeden gól dal Matúš Ivan.

Michal Kinči (v žltom) bol ústrednou postavou Žlkoviec v dueli so Sokolovcami. Archívne foto: Ján Král

Žlkovce vyhrali nad Sokolovcami, keď dvakrát skóroval Michal Kinči a raz Ivan Michalčík. Hosťom k bodom nepomohlo ani vedenie po góle Filipa Jašíka.

Šterusy vyhrali v Dolnom Trhovišti 2:1, o ich triumfe rozhodol v 88. minúte Martin Michálek.

Pastuchov v prestrelke porazil Horné Otrokovce. Diváci videli až deväť gólov, po výsledku 5:4 ostali body doma.

8. LIGA B – 14. KOLO:

Nižná – Merašice 5:3 (0:3)

Góly: 49. Benedikovič, 60. E. Šimkovič, 62. P. Šimkovič, 85. Horváth, 90. Magnus – 23. Ivan, 38. a 45. M. Chalány

Dolné Trhovište – Šterusy 1:2 (0:0)

Góly: 58. Vilček – 51. Jankovič, 88. Michálek

Žlkovce – Sokolovce 3:1 (1:1)

Góly: 33. Michalčík, 58. a 89. Kinči – 29. Jašík

Pastuchov – Horné Otrokovce 5:4 (2:1)

Góly: 38. Oravec, 42. Strapák, 58. a 66. Lukáčik, 77. Koutný – 2. Šoka, 50. Dorčák, 52. Valo, 52. Bališ (z pen)

Piešťany – Kočín-Lančár 3:0 – kontumačne, hostia nepricestovali

1 Piešťany 14 14 0 0 77 : 5 42 21
2 Sokolovce 14 10 1 3 54 : 27 31 10
3 Žlkovce 14 10 0 4 40 : 28 30 6
4 Pastuchov 14 7 1 6 29 : 40 22 1