Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Utorok 20. 10., meniny má Vendelín, zajtra Uršuľa.Význam mien.

Škôd na svojom majetku sa už obávať nemusíte

Vydané 23.12.2016 o 08.30, inzercia

K pokojnému a šťastnému životu patrí bezpodmienečne aj pocit bezpečia. Ten dokážeme posilniť aj vďaka technologickému pokroku, a to v podobe zabezpečovacích systémov. Keďže ide o veľmi špecifickú oblasť, je prirodzené, že nie každý sa vie v tejto problematike dobre orientovať. Poprosili sme preto o slovo odborníka. Na to, čo zabezpečovacie systémy znamenajú, aké sú možnosti ich využitia a na ďalšie zaujímavosti sme sa pýtali Martina Cuninku - spoluzakladateľa trnavskej spoločnosti TRONICON, s.r.o.

Škôd na svojom majetku sa už obávať nemusíte

 

Mohli by ste nám na úvod zjednodušene charakterizovať zabezpečovacie systémy?
Sú to systémy, ktoré prostredníctvom konkrétnych zariadení zabezpečujú nepretržitý dohľad nad stavom objektu, teda rodinného domu, bytu, bytového domu, firmy, obchodu, kaviarne, areálu a pod. Ide o nefyzickú kontrolu, ktorá predstavuje účinnú bezpečnostnú prevenciu 24 hodín denne.

 


Na trhu existuje niekoľko druhov zabezpečovacích systémov. Môžete nám ich priblížiť a ozrejmiť, na čo konkrétne slúžia?
Najvyhľadávanejším druhom zabezpečenia objektov sú kamerové systémy, ktoré snímajú, prenášajú, zobrazujú a zaznamenávajú obraz, a to v súčasnosti už vo vysokom rozlíšení. Sú určené na identifikáciu páchateľa vo vzdialenosti niekoľkých desiatok až stoviek metrov.


Druhú kategóriu tvoria tzv. poplachové systémy, ktoré fungujú na báze elektronického zabezpečenia. Ich účelom je upozorniť poverené osoby alebo pult centrálnej ochrany a vypudiť či zadržať narušiteľa prostredníctvom rôznych typov detektorov. Tieto fungujú napr. na základe zachytávania zmien v odraze mikrovlnného a infračerveného žiarenia, využívajú elektromagnetické vlastnosti, snímajú vysoké frekvencie typické pre rozbitie skla, reagujú na tlakovú vlnu, otrasy, opticko-dymové a tepelné javy a pod.

 

Tretím druhom sú prístupové systémy. Ako prezrádza samotný názov, slúžia na riadenie prístupu osôb do chráneného objektu prostredníctvom prístupových oprávnení a ich spätnej kontroly. Identifikácia jednotlivcov prebieha na základe overenia prístupového kódu, bezkontaktnej identifikačnej karty, biometrickým otlačkom prsta alebo ich kombináciou.

 


Ktorý druh zabezpečovacieho systému je vhodný pre konkrétny typ objektov a aká je jeho cena?
Vo všeobecnosti môžem povedať, že všetky tri druhy systémov sú určené pre kohokoľvek a hociktorý typ objektov. Keďže ku každému nášmu zákazníkovi pristupujeme individuálne, konečnú cenu vypočítavame až na základe obhliadky a podrobnej technickej špecifikácie, pričom výsledná suma za dodanie a montáž zabezpečovacieho systému je závislá od rozsahu a požiadaviek zákazníka. Avšak jedným z našich predsavzatí je poskytovať spoľahlivé riešenia za férové ceny a aj za málo peňazí dodávať kvalitné profesionálne služby.

 


Na trhu pôsobíte od roku 2009 a za ten čas sa vám podarilo vyniknúť v oblasti poskytovania zabezpečovacích systémov. Ako ste to dokázali?
Naša spoločnosť sa zaoberá dodávkou a montážou výhradne digitálnych kamerových, poplachových a prístupových systémov najvyššej kvality od renomovaných výrobcov. Pôsobíme nielen v Trnavskom kraji, ale služby dodávame aj do celého západného a stredného Slovenska. Ako sme naznačili, zákazník je pre nás na prvom mieste, vážime si jeho prejavenú dôveru a snažíme sa ju splatiť profesionálnymi službami. Vychádzame mu v ústrety, montáže realizujeme vždy podľa jeho potrieb i možností, a to vrátane víkendov či sviatkov, v prípade nutnosti dokonca aj v nočných hodinách.

 


Majú naši čitatelia možnosť obrátiť sa na vás s ďalšími otázkami ohľadne zabezpečovacích systémov?  
Samozrejme. Ako som už uviedol, sme profesionáli, k čomu bezpodmienečne patrí aj poradenstvo a pomoc záujemcom pri riešení otázok bezpečnosti, preto nás od 16.1.2017 budú môcť navštíviť v novom sídle našej spoločnosti na Priemyselnej 10 v Trnave alebo nás môžu kontaktovať telefonicky, či e-mailom. Všetky kontaktné údaje, ale aj množstvo užitočných informácií nájdu na našej stránke www.tronicon.sk.

 

Za rozhovor ďakuje Lenka Arcari Hafičová

 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Dušan Radolský: Vždy som si nastavil hranice s funkcionármi a hráčmi, to bol základ

Dušan Radolský: Vždy som si nastavil hranice s funkcionármi a hráčmi, to bol základ

Mužstvá, ktoré viedol, sa vždy vyznačovali hernou disciplínou. V každej futbalovej kabíne, kde tréner Dušan... celý článok

Polícia prehľadáva okolie Siladíc, pátrajú po nezvestnom Viktorovi, o ktorom nie sú správy

Polícia prehľadáva okolie Siladíc, pátrajú po nezvestnom Viktorovi, o ktorom nie sú správy

Pri dnešnej pátracej akcii bude pomáhať aj vrtuľník letky Ministerstva vnútra SR. celý článok


reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda bonus za výkon

reklama