Trnavské rybníky
reklama

Trnavských hráčov amerického futbalu povedie bývalý nemecký reprezentant

ŠPORT - Americký futbal | 16.1.2017, 12.14, Ján Král

Hráči amerického futbalu Trnava Bulldogs majú nového trénera. V novej sezóne ich povedie 42-ročný Nemec Toko Kande Pfeiffenberger. S tímom už odštartoval zimnú prípravu.

Trnavských hráčov amerického futbalu povedie bývalý nemecký reprezentant

Toko Kande Pfeiffenberger. Foto: trnavabulldogs.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

Pfeiffenberger vo funkcii nahradí Američana Johna Bookera, ktorý sa po troch rokoch strávených v trnavskom klube rozhodol pre zmenu a v tomto roku bude pôsobiť v Brazíliu a vo Fínsku.

 

Nový trnavský kouč má bohatú hráčsku minulosť. Rodák z Berlína odišiel ako 21-ročný do USA, kde hrával za univerzitné tímy v San Diegu.

 

V roku 2000 sa vrátil do Európy, hrával najvyššiu nemeckú súťaž za kluby Berlin Adlers, Dresden Monarchs a napokon Cologne Crocodiles.

ŠUPA technika
reklama

 

Najčastejšie sa objavoval na pozícii middle linebackera, na konte má dve víťazstvá v German Bowls, vyhral aj World Bowl s Berlínom Thundres v súťaži NFL Europe. S národným tímom Nemecka dosiahol na majstrovstvách sveta v roku 2003 bronzovú priečku.

 

Po skončení hráčskej kariéry založil klub Capitol Colts Berlin, ktorý šesť rokov trénoval a zároveň viedol ako prezident. Pred príchodom do Trnavy ešte pôsobil aj v Poľsku.

 

„Mojou základnou snahou je donútiť hráčov, aby zo seba dostali všetko a boli na ihrisku tými najlepšími akými dokážu byť. Som ten typ trénera, ktorý rád ostrí železo železom. Vždy hrám kvôli víťazstvu a chcem byť najlepším, byť prvým, nič iné mi nedáva zmysel. Nič iné nechcem. Základom je pre mňa bažiť po úspechu,“ povedal o svojej filozofii pre trnavabulldogs.sk Pfeiffenberger.

 

Úroveň amerického futbalu v Trnave ho príjemne prekvapila, v tíme vidí potenciál, teší ho pomerne veľký záujem o šport.

 

„Vyzerá to tak, že máme všetky potrebné suroviny, aby som mohli „uvariť“ ten správny tím. Ak hráči budú tvrdo pracovať, môžeme dosiahnuť čokoľvek,“ poznamenal ďalej pre klubový web nový kouč buldogov.

 

Trnavčania budú aj tento rok bojovať na dvoch frontoch. Okrem slovenskej ligy, ktorú naposledy vyhrali, zabojujú o úspechy aj s českými klubmi.

 

V slovenskej to budú mať tentoraz o niečo náročnejšie, nakoľko sa v nej opäť objaví aj mančaft z Bratislavy.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama